Baş Çizgisi El Falında Neden Önemli?

Baş çizgisi, bilgelik veya akıl çizgisi olarak da tanımlanabilir. Avuç içi okunurken önem derecesinde ikinci sıra ona aittir. Baş çizgisi, baş parmak ile işaret parmağı arasında başlar ve genellikle avucun ortalarına kadar uzanır. Kalp çizgisi ve hayat çizgisi arasında yer alır. Bazen tüm avuç boyunca ilerlerken bazen kısa bir çizgi halinde avuç içindeki yerini alır.

Baş çizgisi ne anlatır?

Baş çizgisi, bir kişinin bilgelik, inanç, davranış, düşünme yeteneği, zorluklara karşı direnme gücü, karakteri ve yaratıcı yeteneklerinin yanı sıra hafıza yetenekleri ve daha fazlasını ortaya koyar. Genel olarak, “derin ve ince bir bilgelik çizgisi” iyi olarak yorumlanır. Böyle bir çizginiz varsa, oldukça akıllı olmalısınız.

Bas Cizgisi

Şimdi baş çizginize bakın ve aşağıdaki özelliklerden hangisini taşıdığını bulup, kendi elinizi yorumlayın.

Uzun: Eğer çizgi küçük parmağın altına kadar uzanıyorsa, uzun bir baş çizgisi olarak kabul edilir. Net fikirleriniz var. Başkalarından daha düşünceli ve saygılı bir insansınız ayrıca çok duyarlısınız.

Orta: Eğer çizgi, yukarıdaki fotoğrafta gözüken Beyonce’da olduğu gibi yüzük parmağının altına kadar uzanıyorsa orta uzunluktadır. İnsanların çoğunda böyledir. Zeki ve akıllı bir insansınız demektir.

Kısa: Eğer çizgi orta parmağa kadar uzanıyorsa, kısa bir baş çizgisine sahipsiniz demektir. Yavaş, sakin, biraz dikkatsiz ve kararsız birisiniz demektir.

Bas cizgisi

Düz: Eğer çizgi düz ise analitik ve pratik bir insansınız demektir. Matematik, ticaret, bilim ve teknoloji alanlarında başarılı olabilirsiniz.

Kavisli: Nazik, hoşgörülü, gerçekçi birisiniz ve güçlü bir iletişim becerisine sahipsiniz demektir. Halkla ilişkiler, sosyal bilimler, psikoloji ve edebiyat alanlarında başarılı olabilirsiniz.

Dik aşağı: hayal gücünüz geniş olabilir ve yaratıcı bir insansınız demektir. Ressam, yazar ya da şair olabilirsiniz. Duygusal bir kişisiniz. Ayrıca kötü bir ruh halindeyken çok para harcama gibi eğilimleriniz olabilir.

Eğer baş çizginizin uç kısmı ikiye ayrılıyorsa, aşağı doğru bir dal daha varsa, problemleri görmek ve çözmek için güçlü bir yeteneğiniz var demektir. İyi bir düşünür ve analizci olabilirsiniz. Çizgi ne kadar dik ve uzun devam ederse, düşünme ve hayal gücü yeteneğiniz de o kadar güçlü demektir.

Çift baş çizgisi çok fazla insanda görülmez. Eğer böyle bir durum sizde varsa, güçlü bir zihinsel yeteneğe sahipsiniz demektir. Bir problemi düşünürken farklı bakış açılarına sahip olabilirsiniz. Girişimci ve başarılı bir iş insanı olabilirsiniz.

Önerilen Yazılar