burclar ve gruplari nelerdir

Burçlar ve Grupları Nelerdir?

12/10/2018, Öznur Arslan

Burçlar ve grupları nelerdir biliyor musunuz? Astrolojide on iki burç elementlerine ve niteliklerine göre birbirinden ayrılıyor. Elementine göre ateş, hava, su ve toprak olarak sınıflandırılan burçlar, niteliklerine göre ise öncü, sabit ve değişken olarak belirleniyor. Bu sayede burçlar ve grupları şekilleniyor, doğanız hakkında da bilgi veriyor. Peki bir Terazi, Kova ya da Koç olarak siz hangi gruptansınız?

Burçlar ve Grupları: Elementler

burclar ve elementleri

Ateş üçlüsü
Koç, Aslan ya da Yay burcuysanız Ateş grubunu temsil ediyorsunuz. Doğanız gereği insanın içini ısıtan yaşam enerjisi dağıtan bir portre çiziyorsunuz. Genel anlamda dışa dönük, lider, coşkulu, yaratıcı, ilham veren, iyimser ve idealist biri olduğunuz söylenebilir. Bu elementin fazlalığında bazı olumsuz özellikler sergileyebilirsiniz. Duyarsız, zorba, düşüncesiz ve aceleci biri olarak tanınabilirsiniz.

Toprak üçlüsü
Burcunuz Boğa, Başak ya da Oğlak ise toprak grubunun bir parçasısınız. Maddi dünyayı kullanabilme ve uygulama kapasiteniz diğerlerinden oldukça fazla. Bu da sizi genelde başarılarıyla tanınan biri olduğunuzu gösteriyor. Öte yandan ayakları yere basan, güvenliğini düşünen, gerçekçi, üretken, metodik, düzenli, mükemmeliyetçi bir portre çiziyorsunuz. Elementinizi fazla oluşu sizi cimri, faydacı, düzensiz, ayakları yere basmayan birine dönüştürebilir.

Hava Üçlüsü
İkizler, Terazi ya da bir Kova burcuysanız hava elementini temsil ediyorsunuz. Entelektüel, toplum bilinci yüksek ve başarılı iletişiminizle dikkat çekiyor, pratik zekanız sayesinde çözüm odaklı biri olarak tanınıyorsunuz. Doğanız gereği analiz eden, gözlem gücü yüksek, mesafeli, konuşkan, kararsız, havai ve iş birliğine eğilimli birisiniz. Olumsuz olarak ise yüzeysel, maymun iştahlı, dengesiz ve dayanıksız bir portre çizebilirsiniz.

Su Üçlüsü
Yengeç, Akrep ya da bir Balık burcuysanız su elementinin sizi yansıttığını söyleyebiliriz. Buna göre güçlü sezgileriniz ve duygusallığınızla ön plana çıkıyorsunuz. Girdiğiniz ortamlarda duyarlı, kolay incinen, empati yeteneği güçlü, koruyucu gizemli, uyumlu ve hayal gücü yüksek biri olarak tanınıyorsunuz. Elementinizin azlığı ise duyarsız, kontrollü, endişeli ve güvensiz birine dönüşmenizi sağlayabilir.

Burçlar ve Grupları: Nitelikler

burclar ve gruplari nelerdir

Öncüler
Burçlar ve gruplar konusunu açıklarken niteliklerinizi de belirtmek gerekiyor. Buna göre eğer Koç, Yengeç, Terazi ya da bir Oğlak burcuysanız bu sınıfa dahil birisiniz. Risk almayı seven, lider bir ruh haline sahip, kısıtlanmaktan hoşlanmayan birisiniz.

Sabitler
Boğa, Aslan, Akrep ya da Kova’ysanız sabit bir burcu temsil ediyorsunuz. Buna göre değişimden yana olmayan, mevcut düzenini korumak isteyen, geleneklerine bağlı bir portre çiziyorsunuz. Dikkatli ve kararlı birisiniz.

Değişkenler
İkizler, Başak, Yay ya da Balık’sanız değişken bir burcu temsil ediyorsunuz. Buna göre kolay iletişim kuran, anlayışlı, ortama uyum sağlayan bir portre çiziyor, keskin zekalı biri olarak tanınıyorsunuz. Öte yandan olayları genel olarak ele almaktansa detaycı davranmayı tercih ediyorsunuz.

Önerilen Yazılar