burçlara göre ayakkabı

Burçlara Göre Ayakkabı Nasıl Seçilir?

29/08/2018, Mert Özoğul

Giyim kuşam söz konusu olduğunda akla ilk olarak tişört, gömlek, bluz ve pantolon gelir. Fakat işin aslı pek de böyle değil. Çünkü alt ve üst kısımdaki giyim tercihlerinizi harika bir şekilde tamamlayacak bir çift ayakkabı bulamadığınız sürece, ne yaparsanız yapın boştur. Peki, özellikle de kadınlar için bir tutku hâline gelen ayakkabı konusunda kişisel zevkiniz ve diğer giysilerinizle uyumu haricinde, dikkate almanız gereken başka kriterler yok mu? Astrolojiye göre var. Zira yıldızlar, burçlara göre ayakkabı seçmenin işinizi kolaylaştıracağını söylüyor.

 

Burçlara göre ayakkabı modelleri

Öyleyse yine astrolojiye kulak verelim ve burçlara göre ayakkabı nasıl seçilir, bir bakalım.

Koç

Ne konforundan ne de çekiciliğinden vazgeçmek istemeyen Koç burcu, dikkatleri kendisinde toplayacak rengârenk ayakkabıları tercih eder. Koç kadınları siyah renkte, kısa ve yumurta topuk ayakkabılarda kendini bulacaktır.

Boğa

Venüs’ün kontrolündeki Boğa burçları daima görkemli olmayı sever. Yumuşak yapıda, şık ve ince topuklu ayakkabılar onlar için idealdir. Bakımlı görünmeyi her zaman önemseyen Boğa kadınlarının platform topuklu, desenli veya işlemeli ayakkabıları seçmeleri daha iyi olabilir.


İkizler

Günlük hayatta kararını her an değiştirebilen ve saati saatine uymaya İkizler, burçlara göre ayakkabı seçiminde de pek farklı sayılmaz. Kararsızlığıyla bilinen İkizler’in dolabında üst üste yığılmış sayısız ayakkabı bulabilirsiniz. Yine de tercihlerini çoğu zaman bağcıklı ayakkabıdan veya bantlı sandaletlerden yana kullanırlar. İkizler kadınının mor renge özel bir ilgi duymasını da göz önüne alırsak, mor tonlarında ve ayrıntılara boğulmayan modelleri seçebilirler.


Yengeç

Evcimenliğiyle ünlü Yengeç burçları, ayağında da ev rahatlığını hissetmek ister. Eskiye özlemi de bilinen bu burçlar için nostaljik tarzda ince topuklu ve ince bantlı ayakkabılar, stiletto modelleri ve sandaletler biçilmiş kaftandır.

Aslan

Bir Aslan kendini her şekilde gösterebilse de mütevazılık buna dahil değildir. Doğal olarak her Aslan gösterişli bir ayakkabıyı hak ettiğini düşünür. Sahi, onlar için parlak taşlı ve sarı, kahve veya taba renklerinde yüksek topuklu ayakkabılardan başka yol var mı?


Başak

Aslanlar gösterişi ne kadar seviyorsa, Başaklar tam tersine, ondan bir o kadar nefret ederler. Çünkü Başak burcu için sadeliğin zarafeti esastır. Bu nedenle renk cümbüşü yaratan ayakkabılardan uzak dururlar. Siyah, sade ama ayrıntıları olan bir topuklu ayakkabı tam Başaklar içindir.

Terazi

Estetik hazza önem veren ve son derece detaylı bir stil anlayışına sahip Terazi burcu kadınlarına, topuklu ayakkabıların yanı sıra, üzerinde aksesuarı olan botları öneriyoruz. Elbette ayakkabınız farklı renklerde olabilir, fakat karar verirken yeşile duyduğunuz tutkuyu da göz ardı etmemeliler.


Akrep

Cinsel cazibeyi hayatlarının tam merkezine alan Akrepler için ayakkabı seçimi, belki de diğer burçlara göre çok daha önemli. Doğal olarak yüksek topuklu veya rugan ayakkabı modelleri ile diz üstü çizmeler dışındaki hiçbir model, onları tatmin etmeyecektir.

 

Yay

Yay kadınları sürekli hareket hâlinde ve enerjiktirler. Çoğu düzenli spor yapan ve atletik vücut hatlarıyla bilinen Yaylar için düz spor ayakkabılar, istedikleri esnekliği verebileceği için ilk tercih olabilir.

 


Oğlak

Geleneksel değerler ile modern anlayışı harmanlamak herkesin harcı değil, Oğlaklar dışında! Dolgu topuklu ayakkabılar, Oğlakların o meşhur ciddiyetini ve gerçekliğini, ilgi çekici bir hâle dönüştürmesi için son derece uygun bir seçim olacaktır. Hâl böyleyken bir toprak burcu olarak, toprak tonlarda ve püsküllü ayakkabılar sayesinde, başarılı kombinler oluşturabilirler.

Kova

Yeni deneyimlere açık, özgürlüğüne düşkün ve kalıplara karşı çıkan bir karaktere sahip olan Kova burcu kadınları, kendilerine en uygun ayakkabı modelini seçerken de bu yönde düşünür. Tabu yıkıcı olduklarından hem klasik hem de spor ayakkabıları farklı kombinlerde ve rahatça taşıyabilirler. Kısa topuklu yarım botlar, kendi stillerini oluştururken en büyük yardımcıları olacaktır.


Balık

Geldik nazlı bebeklere… Balık burçlarıyla her konuyu tartışabilirsiniz ama söz konusu onların rahatlığıysa, ne zamanınızı harcayın ne de yok yere çabalayın. Çünkü sebep her ne olursa olsun, hatta isterseniz dünyanın en pahalı ayakkabısını getirin, rahat hissetmeyeceği hiçbir ayakkabıyı giymezler. İç dünyalarındaki duygusal yoğunlukla ve hayalperestlikleriyle tanınan Balık kadınlarının gardroplarında neden onca espadril, babet ve Oxford ayakkabının olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.

 

En İyi Yol Arkadaşınız: Astral Coach

Gelecek sizin için merak uyandırıcı olduğu kadar, zaman zaman endişe verici de olabilir. Sizi rahatlatacak olan ise karşılaşacağınız olaylara ve yaşayacağınız değişimlere daha hazırlıklı olmaktır.

Kişisel astroloji uzmanı Astral Coach ile günlük burç yorumlarınızın yanında el falı, göz falı, tarot yorumlarınızı almaya hemen başlayın. Mobil uygulamamız AppStore ve Google Play platformlarında sizi bekliyor.

Önerilen Yazılar