burclara gore beslenme

Burçlara Göre Beslenme : Su Grubu Burçları

20/06/2018, Tuğba Şengül

Su grubu burçları nasıl beslenmeli?

Sağlıklı yaşam için dengeli beslenmenin şart olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Doğru bir beslenme şekli için vücut yapınız, damak tadınız, günlük hayat temponuz ve daha birçok noktayı göz önüne alırsınız. Peki, ya astroloji? İlk anda kulağınıza biraz garip gelebilir. Fakat hayatınıza ışık tutan en önemli kaynaklardan biri olan astroloji, beslenmenizde de önemli bir rol oynuyor. Bir süre önce yayınladığımız yazımızda ateş grubu burçlarının nasıl beslenmesi gerektiğini anlatmıştık. Burçlara göre beslenme şekilleri hakkındaki ikinci yazımızın konusunu ise su grubu burçlarının nasıl beslenmesi gerektiği olarak seçtik. Yengeç, Akrep ve Yay burçlarından biriyseniz ya da çevrenizde bu burçlardan sevdikleriniz varsa, önerilerimizi dikkatle okumanızı öneririz. Gelin, burçlara göre diyet konusunda su grubu burçlarına, duygusallığıyla tanınan Yengeç burcundan başlayalım.

Burçlara göre beslenme : Yengeç

Açlığa asla dayanamaz. Aç kaldığında sinirli bir yapıya bürünürsün. Bu nedenle bir diyete başlamanla bitirmen arasında uzun bir zaman yoktur. Midenin, Yengeç burcu yönetiminde olmasının da bunda büyük payı var elbette. Bir su grubu olmandan dolayı çokça su tüketmeli ve vücudunun su dengesini bozmamalısın. Beslenmene çavdar unu, yumurta beyazı gibi yağsız proteinler ile bol yeşil sebze eklemelisin.

Yengeç burcu vücutta mide ve göğüsleri yönetir. Bu nedenle vücudunun en hassas yeri de bu bölgelerdir. Hassas ve melankolik yapın özellikle mide problemleri olarak sana geri döner. Bu nedenle, Yengeçlerin mideyi yoran yiyeceklerden, soslardan, aşırı tuzdan ve baharattan uzak durmalarında yarar olduğunu söylemeliyiz. Yengeç burçlarının marul, domates ve taze meyveler gibi mide iltihaplarına iyi gelen gıdaları tüketmeye dikkat etmeleri gerektiğini de unutmamalısın.

Yengeç burcu sembolü

 

Burçlara göre beslenme : Akrep

Kontrol duygusu ile tanınan Akrep, kendi iradeleri üzerinde de kontrol sahibi olmaktan büyük mutluluk duyar. Bu nedenle sürekli diyet yapar gibi yaşayabilirsin. Genellikle fit bir fiziğe sahipsindir. Taze meyve ve sebzeler, deniz mahsulleri, tahıllı yiyecek ve içecekler günlük beslenmene alman gereken gıdaların en başında yer alır.

Akrep burcu vücutta üreme organlarını yönetir. Rahatsızlığın ne olursa olsun çabuk bir şekilde üstesinden gelirsin. Ancak duyguya tutunma özelliğinden dolayı, öfkeni ve hırsını kolayca bırakamazsın. Bu durum zihinde çarpıtılarak yemek yeme saplantısına ve dolayısıyla kilo alımına dönebilir.

Akrep Burcu simgesi

 

Burçlara göre beslenme : Balık

Duygusal ve hassas yapısıyla tanınan Balık, kendini mutlu etmek için şeker ve çikolataya bağımlılık geliştirebilir. Sinir sistemin oldukça hassastır. Duygusal sorunlarını ve depresif hallerini yemek yiyerek çözmeye çalışabilir, yani duygusal beslenebilirsin. Bu nedenle kilo almaya yatkın bir yapın vardır. Vücudunun demir ve fosfora ihtiyacı vardır. Bunun için karaciğer, dalak, yumurta sarısı, yağsız sığır eti ve ıspanak gibi gıdaları günlük beslenmene dahil etmelisin.

Balık burcu vücutta ayakları temsil eder. Aynı zamanda vücudun ödem tutabilir. Bol bol su içmeli ve tuz alımını yaşamın boyunca dengelemelisin. Öte yandan maydanoz da ödem söktürücü özelliğinden dolayı Balık burçlarının beslenme programlarında yer aldığından, yemeklerine eşlik etmelidir. Hamur işinden de uzak durmak kilo kontrolün için çok iyi olur.

Balık burcu simgesi

Hayatınızın diğer alanlarına da astrolojinin gücüyle yön vermek ister misiniz? Kişisel astroloji uzmanı Astral Coach mobil uygulaması sayesinde, uzman astrologlarımızdan size özel tarot falı ve el falı anlatımlarını, günlük burç yorumlarını ve doğum haritanızın verdiği ipuçlarını alabillirsiniz.

Öyleyse zaman kaybetmeyin. Uygulamamızı App Store ve Google Play üzerinden hemen indirin.

Önerilen Yazılar