burçlara göre evler

Burçlara Göre Evler Nasıl Olmalı?

18/09/2018, Mert Özoğul

Kimimiz “nohut oda bakla sofa” diyoruz, kimimiz pembe panjurlusunu istiyor. Bazılarımız yemyeşil bahçesinde sevimli bir köpek besleyebilecek olanının, bazılarımız ise havuzlu bir villa olanının hayalini kuruyor. Hangi taraftan olursak olalım, başımızı sokacak güzel bir ev düşlemeyenimiz yok. Peki, astroloji bu konuda ne diyor? Burçlara göre evler nasıl seçilir sorusuna cevap arayan bir Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan veya Başak burcuysanız, yazımızı okumaya devam edin. Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ya da Balık burcuysanız, yazımızın ikinci bölümünü buradan okuyabilirsiniz.

 

Burçlara göre evler seçilirken dikkat edilmesi gerekenler

Her karakterin zevkleri farklı. Durum böyle olunca da her burcun yaşamak istediği ev tarzı da doğal olarak farklı oluyor. Burçlara göre evler seçilirken Zodyak’taki konumunuzu göz önüne alırsanız, mutlu olabileceğiniz yuvayı kolayca bulabilirsiniz.


Koç

Bulunduğu her ortamda ilgi çekmeyi önemseyen Koç burcu, söz konusu burçlara göre evler olunca da aynı yönde düşünür. İçe kapalı bir tasarıma sahip, bölümlerin keskin hatlarla ayrıldığı evler yerine; açık, ferah ve önü açık şekilde dizayn edilmiş konutları tercih eder. Bitişik düzende sıralanan yüksek binalardan hoşlanmazlar.

Evdeki aydınlatma şekli, Koç burcu için önemlidir.

Bu nedenle bir Koç iseniz, iyi aydınlatılmış ve ışıklandırmasıyla fark yaratan, enerji depolayabileceğiniz ve gerektiğinde kendinizle baş başa kalabileceğiniz bir ev, idealinizdeki yuva olabilir.

 

Boğa

Rahatına son derece düşkün olan Boğa burcu, gösterişten çok konforu önemser. Evinde de her şeyi elinin altında bulabileceği bir düzen arar. Özellikle de geniş ve pratik kullanım sunan mutfakları olan evler onlar için biçilmiş kaftandır. Fakat bu durum, yaşayacağı evin dış tasarımını ve konumunu göz ardı edeceği anlamına gelmez. Doğaya ya da sokaktaki hayata yakın olmak istediğinden ferah bir balkonu olan ve kolay ulaşılabilen yerlerdeki konutlar senin için en iyisidir.

Geniş ve ferah bir balkon, Boğa burçlarının ev seçiminde etkili bir rol oynar.

 

İkizler

İkizler burcu, kıvrak zekânın ve sürekli değişkenliğin vücut bulmuş hâlidir. Yenilikleri seven, çoğu zaman bir ânı öbürüne uymayan bir burç olan İkizler, rahatlık duygusunu ön planda tutar. Günün her ânında hava ve ışık alabilen yerleri seçerler. Aydınlık eğilimi o kadar güçlüdür ki dışı cam tasarım ağırlıklı, tavandan tabana cam bir evi asla reddetmezler. Geçiş noktaları geniş, büyük cam kapıların olduğu bir iç tasarım hayal ederler. Üstüne bir de bu evde şömine varsa, İkizler burcu olan senin için tadından yenmez bir yaşam başlar.

Cam ağırlıklı tasarlanmış ve tavandan tabana cam evler, İkizler burcu için idealdir.

 

Yengeç

Söz konusu ev olunca, onlara ayrı bir parantez açmamak imkânsız. Çünkü ev, Yengeçler için sadece tek heceli ve iki harfli bir sözcük değil, onların hem krallığı hem de sığınma yeridir. Zodyak’ın en evcimen karakteri olan Yengeç burçları, duygusal ve güvenlik kaygısı taşıyan kişiliğiyle bilinir. Bu nedenledir ki ev, onlar için dış dünyaya gösterdikleri bir vitrinden daha ötesidir.

Evcimenliğiyle ünlü Yengeçler için ahşap ev, onlara sıcak bir yuva hissi verecektir.

Bir Yengeçsen, konuklarını en iyi şekilde ağırlayabileceğin, geleneksel ve modern çizgilerin birleştiği tasarımları olan evlere gönül verirsin. Duygusal karakterinle özdeşleşecek bahçe katı veya ahşap ev, aslında tam da sana uygun yaşam alanlarıdır.

Bir su grubu burcu olman sebebiyle, denize yakın ya da en azından deniz gören bir ev seçmeye özen gösterirsin. Dış cephesi beyaz bir evde yaşaman ise yatıştırıcı etkisinden ötürü, huzur ve sakinlik arayan sana iyi gelecektir. Ev yaşamı senin için aidiyet ile aş anlamlı olduğundan, çocukluğunun geçtiği ya da güzel anılarının olduğu yerlerde yaşamaya öncelik verirsin.

 

Aslan

Gücün ve liderliğin simgesi olan Aslan burçları, yaşam kalitesini hep üst düzeyde tutmak ister. Bu sebeptendir ki ihtişamlı, lüks ve büyük evlerde yaşamaya önem verir. Bir Aslan burcu için evi, sahip olduğu serveti ne kadar çok gösterirse, o kadar iyidir.

Gösterişli bir malikâne, Aslan’a en uygun yaşam alanıdır.

Karakterinin önemli bir parçası olan kendinle gurur duyma hissi, ev seçerken de kendini belli eder. Görkemli evinin ilgi odağı olmasını istersin ve bu nedenle hiçbir masraftan kaçınmazsın. Zira yaşadığın yeri başkalarının da beğenmesini istersin. Büyük ve lüks eşyalara düşkünlüğün, kırmızı ve altın tonlarına eğilimin bundandır. İçi büyük aynalarla dolu, dışı şato şeklinde inşa edilmiş bir müstakil ev, senin için bir numaralı seçenektir.

 

Başak

Titiz ve mükemmeliyetçi yapısıyla öne çıkan Başak burcu, evinde minimalist hatları seçer. Kusursuzluk takıntısı öyle ileridir ki aradığı uyumu bozacak en küçük ayrıntılardan bile rahatsız olabilir. Belki de bu yüzden şehirden uzak, düzenli ve yeşil alan içindeki evlerde yaşamayı severler.

Bir Başak, evinin çevresinde yeşil alan olmasına dikkat eder.

Bir Başak olarak zarafete değer verirsiniz. Gelenekselliği yok saymayan modern çizgilere sahip, mümkünse ahşap temelli iç tasarımlar seni mutlu edecektir.

Aradığınız danışman Astral Coach ile cebinizde

İş, ev yaşamı, aşk hayatındaki gelişmeler, sosyal ilişkilerimiz derken çoğumuz, bize objektif bir şekilde yol gösteren danışmana ihtiyaç duyarız. Peki, astrolojinin bunu başarabileceğini hiç düşündünüz mü?

Mobil uygulamamız Astral Coach sayesinde, uzman astrologlarımızdan günlük burç yorumları alabilirsiniz.  Ayrıca, el falı, tarot falı ve göz falı sonuçlarınızı öğrenebilir, doğum haritanızı görebilirsiniz. Geleceğinizin bilinmezliğini aşmak ve geçmişinizi doğru yorumlamak için siz de Astral Coach’u AppStore veya Google Play‘den hemen indirin.

Önerilen Yazılar