burçlara göre evler

Burçlara Göre Evler Nasıl Seçilir?

18/09/2018, Mert Özoğul

Burçlara göre evler nasıl olmalı başlıklı yazımızda Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan ve Başak burçları için en uygun evlerden bahsetmiştik. Yazı dizimizin ikinci ve son bölümü olan bu yazıda ise Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının hayalindeki evlere bakacağız.

Burçlara göre evler nasıl olmalı?

Zodyak’taki konumunuz hayatınızın her noktasında olduğu gibi, yaşayacağınız evin seçiminde de etkilidir. Aklınızda bambaşka bir ev hayali olsa da siz iyisi mi astrolojiye kulak verin ve ipuçlarını takip edin. Burçlara göre evler konusunu incelerken, size en uygun evi bulacağınızdan eminiz. Öyleyse başlayalım!

Terazi

Hayat felsefesini denge üzerine kuran Terazi burçları, ev yaşamında da bu düşünceden vazgeçmez. Belli bir stilin hakimiyetinde olmayan ve simetrik olarak dizayn edilmiş evler, onlar için bulunmaz bir nimettir.

Şehir merkezine yakın ama bir o kadar da izole kalabilen, güvenlikli rezidans daireleri tam Terazi burcuna göredir.

Lüks yaşama ve her olanaktan yararlanmaya alışmış Terazi burcu, belli bir standardın altında yaşayamaz. Hâl böyleyken bir Terazi olarak, şehrin kalbinde ama aynı zamanda dış çevrenin gürültüsünden izole olan, birçok imkânı bir arada toplamış, sakin ve güvenlikli rezidanslar senin için en doğru seçimdir.

 

Akrep

Gizemli olmayı seven ve mahremiyeti önemseyen Akrep burçları, bu düşüncesini evine de yansıtır. Öyle ki görünmeyen ek odaları bulunan, gömme dolaplara ve gizli bölümlere sahip evlere ilgi duyabilirler. Zodyak’ın en tutkulu burcu Akrep için evinin, özellikle de yatak odasının, tutkunun rengi olan kırmızıyla donatılması oldukça uygundur.

Tutkunun rengi kırmızı, Akrep burçlarının evinde vazgeçilmez ayrıntılardandır.

Dışa dönük bir yapıya sahip olduğunuzdan kent merkezine yakın ve günün her saati canlı bir konumda, büyük balkonlu ve mümkünse geniş salonlu ve dubleks bir evde yaşamak istersin.

 

Yay

Zodyak’ın en hareketli burcu olduğunu bilmeyen yok. Her dakika hareket hâlindesin, yaşam tarzın sürekli ve kalıcı bir dinamizm hâlinde. Öyle bir evde yaşamalısın ki hem işlevsel hem de özgürlüğüne alan açan bir yer olmalı.

Açık hava olanağı sunan, modern tasarım hatlarına sahip evler tam senlik! Fakat aynı zamanda konfor arayışın en üst seviyede olduğundan lüks apartman daireleri ya da rezidanslar, iyi alternatifler olabilir. Yine rahatlığına düşkünlüğün sebebiyle, evinin toplu taşıma araçlarına, alışveriş merkezlerine ve yolculuğa bayılan seyyah ruhuna uygun olarak havaalanına yakın olmasını tercih edersin.

Formunu korumaya oldukça önem veren Yay burçları için spor tesislerine yakın olmayan ya da antreman imkânı sunmayan bir ev doğru tercih olmayacaktır.

Bir Yay burcu olarak, atletik yapını korumak için düzenli spordan vazgeçmen söz konusu olamaz. Öyleyse, evinin ya kendi spor tesislerine sahip olması ya da bu yerlere yakın olması gerekir. Alışveriş merkezi, hastane, okul, spor tesisi gibi birçok imkânı bir arada sunan yeni konut projelerini incelemeni öneririz.

 

Oğlak

Başarı onlar için bir tercih değil, olsa olsa bir mecburi istikâmet olabilir. Evet, doğru tahmin, Oğlak burcu hakkında konuşuyoruz. Hedeflediklerine ulaşmak için emin adımlarla ilerlemeyi seven hırslı Oğlak burcunun, dayanıklığıyla öne çıkan evlerde yaşaması idealdir.

Evdeki her şeyi mobil teknolojinin emrine sunan akıllı evler, Oğlaklar için bulunmaz Hint kumaşı sayılır.

Bir Oğlak olarak, her şeyi planlamayı ve buna uygun şekilde disiplinli yaşamayı tercih edersin. Teknolojiye hemen uyum sağlayabilen yapını da hesaba kattığımızda, her şeye hemen ulaşabileceğin akıllı evler senin için en iyisidir. Evin kendisi kadar konumunu da önemsediğinden, evini seçerken konutun çevresini, otopark olanaklarını ve güvenlik önlemlerini de değerlendirirsin. Çalışma odası mı? O zaten olmazsa olmaz bir etken değil mi?

 

Kova

Burçlara göre evler yazı dizimizde geldik Zodyak’ın özgürlüğüne en düşkün bucuna. Kova, canlı sosyal yaşamıyla da dikkat çeker. Hâliyle konuklarını rahatça ağırlayabileceği, bahçesinde çay partileri yapabileceği ve duvarlarla engellenmemiş bir ev, onların favorisidir.

Konuklarını en iyi şekilde ağırlamak isteyen Kovalar için verandalı evler gayet iyi bir seçenektir.

Yaratıcı ve entelektüel bir kişiliğe sahip olduklarından, okuma odası olarak kullanabilecekleri ya da sanatsal çalışmalarına ilham veren bir alan bulması önemlidir. Yeni deneyimlere açık karakterinin avantajıyla, kentin yeni gelişen yerlerinde oturmak senin için zor olmayacaktır. Böylece, kente uzak olmayan ama keşmekeşten sıyrılabileceğin hayalindeki o evde yaşayabilirsin.

 

Balık

Balık burçları melankoliye yatkın, hayalperest ama bir o kadar da sevgi dolu, merhametli ve romantiktir. Aynı zamanda bir su grubu burcu olan Balık için su kenarında bir ev harika olacaktır.

Bir su grubu burcu olan Balık için göl evi, harika bir yaşam alanıdır.

Bir balık burcu olarak, alçak gönüllü karakteriniz ve hassas yapınızla bilinirsiniz. Elbette hayal gücünüzü de bilmeyen yok. Öyleyse bir göl evi, deniz manzaralı bir ev ya da önünde havuz olan bir villa, hayallere dalmak istediğin zamanlarda sana ilham verir. Unutmadan, evini seçerken banyosunun geniş olmasını da göz önünde bulundurmalısın.

Astrolojinin yalnızca ev seçiminde mi size yol gösterdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Örneğin, burcunuzun ayakkabı stilinizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Bu konudaki yazımızı okuyarak gerekli bilgilere hemen ulaşabilirsiniz.

 

Hayatınızla ilgili en iyi tavsiyeler Astral Coach’ta

Yaşamınız bilinmezliklerle dolu olsa da yarına hazırlanmak göründüğü kadar zor olmayabilir. Astral Coach mobil uygulaması sayesinde günlük burç yorumlarınızı alabilir, el falı, tarot falı ve göz falı sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca doğum haritanızı görerek, geleceğe dair beklentilerinizi planlayabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından, milyonlarca kullanıcının yararlandığı Astral Coach’u AppStore ve Google Play‘den cihazınıza indirebilirsiniz.

Önerilen Yazılar