burçlara göre makyaj

Burçlara Göre Makyaj Önerileri

13/09/2018, Mert Özoğul

Başlığa bakıp da kendinize “Burçlar ve makyaj birbiriyle nasıl bağlantılı olabilir ki?” sorusunu yöneltmiş olabilirsiniz. Fakat ön yargılar çoğu zaman yanlış sonuç verir. Nitekim bu durum, burçlara göre makyaj stili seçiminde de değişmiyor. Tıpkı aşk hayatınız, kariyeriniz, size uygun sporlar ve moda tercihleriniz gibi; makyaj konusunda da astrolojinin size söyleyecekleri var.

 

Burçlara göre makyaj tercihi nasıl olmalı?

Bir önceki yazımızda Koç. Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan ve Başak burcu kadınları için makyaj önerilerimizi sıralamıştık. Şimdi sahne sırası Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcu kadınlarında. Zodyak’ın bu evlerinde olan kadınlar için burçlara göre makyaj tercihleri nasıl olabileceğine birlikte bakalım.


Terazi

Ondaki zarafet kimsede yok ki! Baştan aşağı bir uyum ve denge sembolü olan olgun yapısını da bunlarla yoğurunca, harikulâde bir kadına dönüşür. Cezbedici bakışlarınla ilgi odağı olmayı bildiğinden makyajında, gözlerini öne çıkaracak tonlara odaklanmalısın. Yaşam enerjisi hiç düşmeyen bir Terazi burcu kadını olarak sana tavsiyemiz, bakışlarını daha etkileyici kılacak göz kaleminden vazgeçmemendir.

Burçlara göre makyaj tarzları konusunda, şampanya rengi ve gri tondaki makyaj stilleri Terazi kadını için idealdir. Bütün çekiciliğinizi göstereceğiniz akşam davetlerinde ise füme grisi veya siyah iyi birer seçenek olacaktır. Dudaklar mı? Çikolata kahverengi bir ruj her şeye yeter!

Terazi burcu kadını için ideal akşam makyajı renkleri füme ve siyahtır.

Akrep

Onda öyle bir tutku var ki resmen ateş ediyor. Çekici ve ihtiraslı olan Akrep kadını, karakterine kattığı gizem sayesinde, çoğu kişi için ulaşılamaz bir ütopyadır. Çünkü her yerde ve zamanda cezbedici olmayı başarır, istediğini elde etmeye alışkındır.

O yakıcı bakışların, kor gibi yanışların dışa açılan kapısı ise gözlerindir. Kırmızı ve siyah renklerde yapacağın makyaj kombinasyonları ile aradığın görünüme kavuşacaksın. Bir Akrep burcu kadını olarak, bu yolda en büyük yardımcıların ise far ve göz kalemidir. Su grubu burçları arasında olduğundan, mavi ve yeşil renklerdeki far alternatiflerini de unutmamalısın. Bir de gülerken karşındakini alt üst eden o dudaklarına bakır tonunda veya kahverengi bir ruj sürdüysen, daha ne olsun?

Akrep kadınının favorisi olan ruj rengi kahverengidir.

Yay

Bir saniye durup mola versen olmaz değil mi? Yok yok, tamam pes ettik. Senin kıpır kıpır hâllerinin sonu gelmez ki! Çünkü Yay burcu kadını dediğin zaten maceraperest, yaşamdan tat almayı seven ve daima hareket hâlinde olan kadındır.

Bunca koşturmaca içinde belli ki makyaja zaman ayıramıyorsun. Biz sana kolay yolu gösterelim. Göz makyajı için denizi andıran bir mavi ya da lacivert rengi göz kalemini seçmen önerilir. Dudaklarına ise bordo veya parlak kırmızı bir ruj da sür ki o meşhur öz güvenini herkese göster.

Makyaj konusunda Yay burcu kadınının en büyük yardımcısı mavi göz kalemidir.


Oğlak

Oğlak burcu kadını hedeflediklerine emin adımlarla ilerlemeyi seven ve bu nedenle de daima planlı olmaya gayret gösterir. Sosyal ilişkilerinde seçicidir ve yaptığı her işte kusursuz olmak onun en büyük idealidir. Hırsları vardır ama bunu olumlu bir yönde kullanmayı bilir.

Öz güvenli bir karaktere sahip bir Oğlak kadını olarak sana önerimiz, yüzündeki sade ve duru güzelliği yansıtacak bir makyaj tarzını benimsemendir. Lavanta moru veya kahverengi farların üstüne, bu renklerde bir göz kalemi de uygularsan, göz makyajı konusunda iyi bir sonuç alabilirsin. Dudaklarına gelince, kiremit rengi gayet uygun bir tercih olacak.

Dikkatleri dudaklarına çekmek isteyen Oğlak burcu kadını için kiremit kırmızısı ruj, doğru tercihtir.

Kova

Yeni deneyimlere açık ve her şeyden çok özgürlüğünü seven Kova burcu kadını, her konuda kendi çizgisini belli etmekten hoşlanmasıyla bilinir. Hava grubu burçları arasında olduğunuzdan, gök mavisi renginden laciverde dek uzanan mavinin tüm tonları, gözlerinizi öne çıkaracaktır. Yanaklarınıza pembe allık sayesinde renk getirebilir, lila ya da pembe ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Tabii bütün bunlar olurken dudak parlatıcısını da unutmamalısın.

Pembe allık, Kova burcu kadınlarının makyajında fark yaratır.

Balık

Teoman “Hayalperestsin, güzel hayaller peşinde” derken senden mi bahsediyordu? Evet evet, kesinlikle öyle. Balık burcu kadını olarak, iç dünyanda çıktığın uzun ve zorlu yolculuklarla ve duygusal yönden oldukça hassas kişiliğinle biliniyorsun.

Bütün bu özelliklerin beraberinde sevimli ve masum bir güzelliği getiriyor. Genellikle elmacık kemikleri çıkık ve narin yapıda bir yüze sahipsin. Hâliyle bu saflığı bozmamak için hafif ve yumuşak bir makyaj stili senin için yeterlidir.

Dudak parlatıcısı (lip gloss) , bir Balık burcu kadını için vazgeçilmezdir.

Açık kahverengi far ve göz kalemi, o melankolik bakışlarını daha da etkileyici hâle getirecektir. Allık seçiminde şeftali renginden şaşmamalısın. Hey, nereye! Dudaklarını unuttuk mu sandın? Bej rengi ruj tam senlik, aklında olsun. Bu arada dudak parlatıcısından yararlanmayı da ihmal etmemelisin.

Bir su grubu burcu olmandan ötürü, su yeşili ve deniz mavisi renklerini de alternatif olarak düşünebilirsin.

 

Astrolojiyi cebinize sığdıran mobil uygulama: Astral Coach

Ne zaman ve nereye giderseniz gidin, dilediğiniz zaman danışabileceğiniz bir astroloğunuz olsun istemez misiniz? Ya ona, saniyeler içinde cep telefonunuzdan ulaşabilseniz güzel olmaz mı? Astral Coach ile bu artık mümkün.

Uzman astrologlarımızdan günlük burç yorumu alabileceğiniz uygulamamız üzerinden el falı, göz falı ve tarot falı da baktırabilirsiniz. Ayrıca dğum haritanızı çıkarabilir ve gelecekte nelerle karşılaşacağınıza dair ipuçları alabilirsiniz.

AppStore ve Google Play üzerinden indirebileceğiniz Astral Coach sayesinde, hayata yepyeni bir pencereden bakmaya var mısınız?

Önerilen Yazılar