burclara gore seyahat rehberi

Burçlara Göre Seyahat Rehberi

08/05/2018, Tuğba Şengül

Astroloji bize hemen her konuda olduğu gibi seyahat tercihlerimiz hakkında da kılavuzluk ediyor. Böylece, her insanın ruhu, zevkleri ve tercihleri aslında burcuna göre şekillendiği için hem kendimiz hem de başkaları hakkında eşsiz bilgiler edinebiliyoruz. Öyleyse, burcuna göre hangi tatilin sana uygun olduğunu öğrenmek için burçlara göre seyahat rehberi konulu yazımızı okumaya ne dersin?

Macerasever Koç

Keşfetmeyi seven bir Koç olarak, seyahat tercihini daha çok macera sporu yapabileceğin yerlerden yana kullanırsın. Bitmek bilmez enerjini ve adrenalin ihtiyacını karşılayacak en iyi seçenekler ise Cape Town’da köpek balığı kafes dalışı yapmak, Yeni Zelanda’da bungee jumping yapmak, Florida’da mağara dalışı gerçekleştirmek, Japonya’da kaya tırmanışına katılmak, Hawaii’de dalagalar üstünde sörf yapmak, Antalya’da uçurum dalışıyla heyecanlanmak ve Fethiye’de yamaç paraşütü coşkusu yaşamak olabilir.

Keyfine düşkün Boğa

Boğa burcuysan ne olursa olsun rahatından ve konfor alanından uzaklaşmak istemezsin. Damak tadına düşkünlüğün de buna eklenince lüks tatiller tam senlik. Seni tatmin edecek en iyi noktalar ise Hindistan’ın kuzeyindeki saraylar, Phuket’teki ve Tayland’daki lüks oteller, Karayipler’deki Musha Adası ile Paris’teki ve İtalya’daki hem yemeğe hem de alışverişe doyacağın lüks tatiller tam sana göre.

Meraklı İkizler

Bir İkizler isen burçlara göre seyahat rehberi senin için en baştan bellidir. Günlerce aynı otelde konaklamadığın, tekdüzelikten uzak olan ve her gün yeni yerler göreceğin tatil rotaları tam sana göredir. Bu nedenle gezerken yabancı dilini geliştireceğin, çok sayıda kişiyle tanışabileceğin ve yeni yerler keşfedeceğin tur paketleri ile her an canlı olan büyük şehirleri tercih edebilirsin. Sana iyi gelecek en iyi yerler ise Tokyo, Mexico City, Seul, New York, Mumbai, Los Angeles, Jakarta ile Balkan ülkeleri ya da Avrupa turlarında yer alan kentler olacaktır.

Duygusal Yengeç

Bir su grubu burcu olmandan dolayı, sudan ayrı bir tatil senin için düşünülemez. Sana bir görsel şölen vadeden, bol bol su sporları yapabileceğin ve dinleneceğin en iyi deniz tatili mekanları ise Japonya’da bulunan Panari Adası, Bora Bora Adaları, Yunan Adaları, Filipinler’in Palawan Adası, Maldivler ve Türkiye’nin Ege ve Akdeniz sahilleridir.

Eğlenceli ve bonkör Aslan

Hem konforu hem de lüksü aynı anda yaşamak olmazsa olmazındır. Gündüzü ayrı gecesi ayrı eğlence vadeden, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğin tatiller tam sana göre olacaktır. Seni tatmin eden en iyi tatil mekânları ise Küba, Ibiza, Milano, Malta, Beyrut ve Amsterdam’dır.

Araştırmacı Başak

Keşfetmek ve bir şehrin sokaklarında kaybolmak seni mest edecektir. Ancak kaldığın ve gezdiğin yerlerin temiz ve hijyenik olması aradığın en önemli şarttır. Seni mutlu edecek dünyanın en temiz şehirleri ve en iyi tatil mekânları ise Avustralya’nın Adelaide kenti, Kanada’nın Calgary şehri, Finlandiya’nın başkenti Helsinki, Hawaii’de Honolulu, Japonya’da Kobe, ABD’de Minneapolis, Norveç’te Oslo kentleridir. Buradaki lüks oteller öncelikli tercihin olacaktır.

Estetik düşkünü Terazi

Birbiriyle uyumu yakalamış, planlı ve estetik görünümü olan, gerek modern gerekse tarihsel tatil yerleri senin için biçilmiş kaftandır. Karmaşa ve gürültüden hoşlanmayan, sakin ama eğlence sever yapını göz önüne aldığımızda sana en uygun noktalar Venedik, Hong Kong, Londra, Chefchaouen, Paris, Amsterdam, Saint Petersburg gibi şehirlerdir.

Mistik Akrep

Gizemli ve derinliği olan her şeyi sevdiğin gibi, seni çekip farklı diyarlara götürecek tatiller de tam sana göredir. Tıpkı senin gibi farklı bir ruha sahip en iyi tatil mekânları Nepal, Hindistan, Tibet, Bhutan, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin Mardin şehri ile Kapadokya bölgesidir.

Gezgin Yay

Farklı kültürleri tanımak senin için en büyük motivasyondur. Bu nedenle rahatını bile önemsemeden ister bir çadır kampında, isterse bir hostelde konaklayabilir, sadece sırt çantan ve gezgin ruhunla tüm dünyayı gezebilirsin. Ürdün’ün Petra Antik Kenti, Avustralya’da Pembe Göl, Vietnam’da Ha Long Bay, Belize’de Büyük Mavi Çukur, Çin’de Kızıl Sahil, Türkiye’de Ağrı Dağı’na gidebilir ya da Norveç Tromso’da kuzey ışıklarını izleyebilirsin.

Tedbirli Oğlak

Her durumda temkini ve ciddiyeti elden bırakmayan Oğlaklar için özellikle tarih ve kültür kokan şehirler harika bir seçimdir. Kültür turlarına katılabileceğin gibi Peru’daki Machu Picchu Antik Şehri, İspanya, Rusya, Ürdün’deki Petra antik kenti, İtalya, Paris vb. yerler de seni cezbedecektir.

Marjinal Kova

Eğlenceyi, sosyalliği ve enerjiyi seven Kovalar için  gittiği yerlerin de en az kendisi kadar farklı ve orijinal olması önemlidir. Sıradanlıktan hoşlanmayan Kovalar için burçlara göre seyahat rehberi sürprizlerle doludur. Senin için iyi tatil yerleri Yellowstone Ulusal Parkı, Kapadokya,  Moskova, Sichuan, Sri Lanka, Meksika’daki Su Altı Müzesi ve Çin’de Kırmızı Plaj’dır.

Romantik Balık

Romantik tatiller ve deniz kenarında bulunan yerler,  Balık burcunun daima ilk tercihidir. Gittiğin yerin hem ruhuna uygun ve romantik olması hem de dalış yapmaktan, sörf yapmaya, hatta  sualtı fotoğrafçılığına kadar uzanan geniş bir yelpaze sunmasını istersin. Bu nedenle Santorini Adası, Maldivler, Marakeş, İsola Bella, Karayipler’deki Antigua Adası ve Buenos Aires gibi yerler seni senden alacaktır.

Burçlara göre seyahat rehberi yazımız burada sona eriyor. Astrolojinin yaşamınızda yol göstereceği farklı konuları ele alacağımız yazılarımızda tekrar görüşmek üzere!

Önerilen Yazılar