Burcunuza Göre Makyaj Stilini Seçin

11/09/2018, Mert Özoğul

Dünyada estetik duygusunun ete kemiğe bürünmüş hâli olan kadınlar için cazibe sahibi olmak ve çekiciliğiyle diğer insanları, özellikle de erkekleri etkilemek son derece önemlidir. Hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konu olan makyaj, bu noktada önemli bir rol oynar. Tabii ki astrolojinin de, tıpkı ayakkabı ve gelinlik seçiminde olduğu gibi bu konuda da söyleyeceği çok şey var. Özellikle farklı tarzlar yansıtan burcunuza göre makyaj stillerinden hangisinin size uyacağına karar vermeniz belirleyicidir.


Burcunuza göre makyaj önerileri

Tercih edeceğiniz malzemelerden tutun da seçeceğiniz renklere ve yüz hatlarınızın şekline dek birçok etkenin göz önüne alınması gerekir. Elbette astroloji de bunların arasında yer alır. İhtiyaç duyduğunuz makyaj tüyolarını, burçlara göre makyaj önerileri konulu bu yazımızda bulacaksınız.

burcunuza göre makyaj

Koç

Dikkat çekmeyi, rekabeti, en çok seven kadınlardan olan Koç burcu kadını, makyajda da bu özelliğinden vazgeçmez. Siyah kalem ve aynı renkteki farlarla yapılmış sade bir göz makyajının (Çünkü derdimiz, bütün çekiciliğinizi yayacağınız dudaklarınızı öne çıkarmak) senin için iyi bir tercih olacağını düşünüyoruz. İnce bir fondöten ve elmacık kemiklerinize yakın bölgelere hafifçe uygulayacağınız allık eşliğinde, Sicilya veya Karmen kırmızısı bir ruj iddianızı gösterecektir.

Koç kadınları için göz makyajında siyah, doğru tercihtir.

Boğa

Bakımlı olmayı ve çekici görünmeyi bu kadar önemseyen kaç burç var ki! Dişiliğin zirvesinde olmaya alışkın Boğa burcu kadınları için makyaj, olmazsa olmazlardandır. Bu konudaki en büyük avantajı ise kendini son derece iyi tanımasıdır. Hangi rengin hangi makyaj uygulamasında etkili olacağını bilir ve buna göre davranırlar. Ten rengine yakın bir rujun tamamladığı, zümrüt yeşili, somon ya da bej tonunda bir far veya göz kalemi uygulamasıyla dünyayı fethedebilirler. Çünkü böylece hem enerjik bakışlarını hem de o sıcacık gülüşünü vitrine çıkarırlar. Doğru maskara seçimiyle kirpiklerini de ön plana çıkarırlarsa, mükemmelliğe ulaşırlar.

Boğa burcu kadınları dudaklarını ten rengi rujla süsleyebilirler.

İkizler

Bir burç düşünün ki bir ânı öbürüne uymasın, değişim onun hayat felsefesi olsun. Hatta mantık ve saçmalama özgürlüğü iç içe geçsin. İkizler burcu ve doğal olarak İkizler kadını da işte tam olarak böyle! Sosyal ilişkilerde oldukça başarılı olan ve dışadönük karakterli İkizler burcu kadını için yüz ifadesi her şeydir. Kaşları belirgin hâle getiren beyaz ve mavi tonlarda bir göz makyajının yanında, göz kapaklarına sürülecek beyaz far ve dış kısma doğru uzanan mavi far veya göz kalemi tam onun işidir. Kirpiklere mavi maskara çekmeyi de unutmamalısın. Son olarak, gül kurusu ya da pembe renkte bir ruj sürersen, ışıltını çevrene yayabilirsin.

İkizler burcu kadınlarının kirpikleri için mavi maskara kullanmaları öneriliyor.

Yengeç

Her ne kadar Yengeç kadını evine âşık olarak bilinir. Bu sebeptendir ki doğal ama ışığını da gösterebileceğin bir makyaj stili peşindedirler. Ay tarafından yönetilen Yengeç burcu kadını, karşısındakini romantik bakışlarıyla yakalar. Bu nedenle onun için ideal göz makyajı gümüş ve beyaz tonlarından oluşur. Su grubu burcu olan Yengeç kadını, göz kapaklarında ise mavi tonları tercih edebilir. Allık konusunda şeftali tonlarını seçebilir. Dudakları unuttuk sanmayın. Mercan veya somon rengi bir ruj, onları hayranlık uyandırıcı bir tablo hâline getirebilir. Doğal his veren makyajına highlighter etkisini de eklerse, bütün gözler üzerinde olur.

Yengeç kadınları için mercan kırmızısı rujlar idealdir.

Aslan

Haydi itiraf et artık, her sabah aynanın önüne geçip “Ayna ayna, söyle bana, benden güzeli var mı bu dünyada?” diye soruyorsun. Çünkü öz güveni kendinden menkul bir Aslan burcu kadınısın. Doğuştan ilgi odağı olmaya, etrafındakilerin seni beğendiğini söylemesine alışıksın. Hâl böyleyken bir aslan gibi gücünü göstermek için makyajda da gösterişi sevmen gayet doğal.

Sana şans getiren altın sarısı rengini makyajda da kullanabilir, bu tondaki simlerle yüz hatlarını göz alıcı hâle getirebilirsin. Göz makyajına gelince, burada ideal seçim sıcak kahverengi tonları ile yine altın rengindeki fondöten ve farlardır. Herkesin seni mükemmel olarak görmesini istediğinden, kapatıcı kullanmak makyajında büyük bir boşluğu dolduracaktır.

Altın sarısı sim, gösterişi seven Aslan kadını için harika bir seçimdir.

Başak

Başak burcu kadınları tıpkı giyim zevkinde olduğu gibi, makyaj stili konusunda da dikkat çeken küçük ayrıntılara yer veren bir sadeliği arar. Tam da bu yüzden mükemmeliyetçidir, kusursuzluk ister ve her şeyin belli bir düzen içinde gerçekleşmesini tercih eder. Abartıdan ve gösterişten uzak oluşun, senin için en uygun göz makyajı rengini toprak yeşili ve toprak kahverengi olarak belirler. Sade bir şıklık bekleyen yüzünüz içinse siz iyisi mi gelin, doğal görünüm kazandıran ten rengi bir allık ile dudak parlatıcı eşliğinde kestane tonunda bir ruj kullanmalısın.

Başak burcu kadınlarının sade güzelliğini öne çıkaracak en önemli makyaj malzemesi fondötendir.

Kusursuzluk istediğini boşuna söylemedik. Madem öyle, burcunuza göre makyaj yapmak isterseniz, simetriyi de göz ardı edemezsin. Yüzündeki renk kontrastını dengeleyerek simetrik bir görünüm kazanmak istersen, doğru fondöteni seçimi ve uygulamasıyla saf güzelliğini öne çıkarabilirsin.

Makyaj bir kadının vitrini sayılır. Öyleyse burcunuza göre makyaj önerilerimiz arasından yararlanabilir ve bu noktadaki kararsızlığınıza son verebilirsiniz. Burcunuzu bu yazıda göremediniz mi? Endişelenmeyin ve blog yazılarımızı okumaya devam edin. Çünkü diğer yazımızda Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcu kadınları için makyaj önerilerimizi sıraladık.

Yaşam rotanızı Astral Coach ile çizin

Geçmişi doğru değerlendirmek, bugünü iyi değerlendirmek ve geleceği en isabetli şekilde öngörebilmek için aradığınız rehber artık cebinizde! Uzman astrologlarımızdan günlük burç yorumları, tarot falı, el falı ve göz falı yorumları alacağınız, doğum haritanızı çıkarabileceğiniz Astral Coach ile yolunuz hep aydınlık olacak.

Kişisel astroloji uzmanı Astral Coach mobil uygulamasını AppStore ve Google Play platformlarından hemen indirin. Astrolojinin gücünü hayatınızın her alanında hissedin.

Önerilen Yazılar