Burcunuzun Rengi Hangisi?

Gün içerisinde renklerin yaşamımızdaki yeri yadsınamaz. Bir ormanda yeşilliklerin arasında olmak çoğu insana tazelik, enerji, huzur ve mutluluk verir. Karanlık yerlerde ise endişeli ve uykulu bir ruh haline bürünürüz. Ama işin içine astroloji girdiğinde konu ilginç ve eğlenceli bir hal almaya başlıyor. Siz günün koşuşturması içinde pek dikkat edemeseniz de burcunuzun rengi, şansınızın açık olmasını büyük ölçüde etkiliyor. Çünkü Zodyak’ta yer alan her burç bir gezegen tarafından yönetilir. Ve onların her burç için seçtiği renkler var.

Bakınca size huzur veren renkleri, giydiğinizde size yakıştığını düşündüğünüz renkleri bir süreliğine unutun ve size şans getiren renkler hangileri onları öğrenmeye hazır olun. Ayrıca uzak durmanız gereken rengi de burada bulacaksınız.

Koç burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın ilk burcu olan Koç, Mars tarafından yönetilir. Ateşli ve hareketlidir. Kırmızının Koç için uğurlu bir renk olduğuna inanılır. Kırmızı enerjiyi, hareketliliği, saldırganlığı ve saflığı simgeler. Eğer bir Koç’sanız, burcunuzun rengi olan beyaz ve sarı  şanslı renklerinizdir. Uzak durması gereken renkler ise mavi, siyah ve yeşildir.

Boğa burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın ikinci burcu olan Boğa, iktidar gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Boğa için en ideal renkler pembe ve beyazdır. Yeşil rengin de Boğalar için uğurlu olduğuna inanılır. Yalnız sarı ve kırmızılardan uzak durmaları gerekir.

İkizler burcu için şanslı renkler: Havadar ve çift ruhlu olan İkizler, Zodyak’ın üçüncü burcudur ve iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilir. Sarı ve yeşil İkizler burcuna pozitif enerji verir ve başarı getirir. Pembe ve beyaz da İkizlerin şanslı renklerindendir. Onların uzak durması gereken renkler mavi ve kırmızıdır.

Yengeç burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın dördüncü burcu olan Yengeç, Ay tarafından yönetilir. Beyaz ve gri şanslı renklerdir. Gümüş ve krem gibi açık renkler de Yengeç burçları için elverişlidir. Koyu renkler onlara göre değildir.

Aslan burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın beşinci burcu olan Aslan, Güneş tarafından yönetilir. Altın renginin Aslan burçları için en şanslı renk olduğuna inanılır. Canlı mor ve turuncu da tam olarak Aslan renkleridir. Solgun tonlar onları yansıtmaz.

Başak burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın altıncı burcu olan Başak, Merkür tarafından yönetilen bir diğer gezegendir. Mavi, yeşil, açık sarı ve beyaz Başak için şanslı renkler olarak kabul edilir. Başaklar Mümkün olduğunca, kırmızıdan uzak durmalıdır.

Terazi burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın yedinci burcu olan Terazi, Venüs tarafından yönetilen bir diğer gezegendir. Bu havalı ve hareketli burcun en şanslı renkleri açık mavi ve beyaz olarak kabul edilir. Parlak renkler, Terazi burçları için faydalıdır. Başak burçları gibi Teraziler de kırmızı renkten uzak durmalıdır.

Akrep burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın sekizinci burcu olan Akrep, Mars tarafından yönetilir. Kırmızı, beyaz ve çikolata renkleri Akrep burçları için en uğurlu renklerdir. Turuncu ve sarı da faydalı olabilir. Yalnız mavi ve yeşil tonlarına dikkat etmelidirler.

Yay burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın dokuzuncu burcu olan Yay, Jüpiter tarafından yönetilir. Koyu sarı ve turuncu, özgür ruhlu Yaylar için uğurludur. Krem ve yeşilin de şanslı renkler olduğuna inanılırken Yay burçlarının maviden uzak durması gerektiği bilinir.

Oğlak burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın onuncu burcu olan Oğlak, toprak elementine en uygun burçtur ve Satürn tarafından yönetilir. Haki, siyah ve mor, Oğlaklar için şanslı renkler olarak kabul edilir. Koyu kahverengi ve koyu yeşil de onlar için faydalıdır. Oğlak burçlarına kırmızı ve sarıdan uzak durmaları tavsiye edilir.

Kova burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın on birinci burcu olan Kova, Satürn tarafından yönetilir. En uğurlu renkleri açık mavi ve mordur. Beyaz ve açık tonlar da Kovalar için faydalıdır. Koyu mavi ve yeşil gibi renkler Kova burçları için pek de şanslı renkler değildir.

Balık burcu için şanslı renkler: Zodyak’ın son burcu olan Balık, Jüpiter tarafından yönetilir. Balık burcundansanız burcunuzun rengi sarı ve turuncu, size uğur getirecektir. Bunların dışında pembe de Balıklar için faydalıdır. Mümkün olduğunca uzak durmaları gerekenler ise siyah ve koyu, parlak tonlardır.

Önerilen Yazılar