Çin Burcu Uyumu Nasıl Gerçekleşir?

24/10/2018, Mert Özoğul

Önceki yazılarımızda Çin astrolojisine giriş yapmış, Çin burçlarının genel özellikleri hakkında bilgi edinmiştik. Şimdi sıra arkadaşlık edeceğiniz, birlikte çalışacağınız ve belki de gelecekte hayatınızı paylaşacağınız kişilerle Çin burcu uyumu yakalayıp yakalayamayacağınıza bakacağız.

 

Hangi Çin burcu hangisiyle uyumlu?

Hangi Çin burcunun hangisiyle uyumlu olduğunu, hangileriyle anlaşamadığını merak ediyorsanız, bu yazı tam size göre! Öyleyse hemen başlayalım.

 

Fare

Her konuda iddialı olan, dürüstlüğü ve cömertliğiyle bilinen Fare burcunun zaafı çabuk öfkelenmesidir. Ejderha ve Maymun burçlarıyla iyi anlaşırlar. Fakat tıpkı kendileri gibi özgürlüğüne düşkün At burcu ile sağlık bir iletişim kurmaları zordur.

 

Öküz

İyi bir ebeveyn adayı olan Öküz burçları, aynı zamanda ilham verici ve inatçı bir yapı gösteren güçlü bir karaktere sahiptir. Öküzler yılan ve horoz yılı doğumlularla olumlu bir iletişim hâlindedirler. Diğer yandan ise çabuk sıkılan ve hassas Keçi burcu ile aynı frekansta değildirler.

Öküz burcu, Yılan ve Horoz burçlarıyla iyi anlaşır.

Kaplan

Savaşçı kişiliğe sahip Kaplanlar, tam bir cesaret timsalidir. Duygusal ama öngörülemeyen Kaplan burcunun At ve Köpek ile arası gayet iyidir. Öyle ki gelecekteki eşi bu iki Çin burcu arasından biri olabilir. Maymun burcu ile sürekli çelişki yaşadıklarından farklı dünyaların insanlarıdırlar.

 

Tavşan

Çin astrolojisi içinde en entelektüel burç olan Tavşan, sorunları diyalog kurarak çözmesiyle tanınır. Entelektüel yapısı, sanatseverliği ve yaratıcılığıyla ünlenen Keçi burcu ile uyum yakalamasını sağlar. Domuz burcu olanlarla da sürdürülebilir ilişkiler kurar. Uyumsuz olduğu burçlar ise Öküz ve Horoz burçlarıdır.

Çin burcu

Tavşan, Çin astrolojisindeki en entelektüel burç olarak kabul edilir.

Ejderha

Popüler ve yönetici özellikli karakteriyle nam salan Ejderha, zekâyı ve otoriteyi birleştirmesiyle öne çıkar. Öncü olma rolünü hayatı boyunca sürdürür. Yılan ve Horoz ile güzel bir hayat sürebilir ama Keçi, onların uzlaşamayacağı burçtur. Çünkü Ejderha, beklenenin aksine merhametlidir. Fakat aynısını karşısındakinden de bekler. Keçi burcundan bunu göremeyeceğinden bu durum onu mutsuz eder.

 

Yılan

Hem tutkulu hem romantik, hem akıllı hem de bilge bir kişilikle karşı karşıyayız. Yılan burcu, tüm bu özellikleri kendisinde toplamasıyla dikkat çeker. Söz konusu ikili ilişkiler ise Domuz burcundan olanlarla kesinlikle anlaşamaz. Horoz ve Öküz burcu biriyle ise evliliğe varabilecek, harika bir uyum yakalar.

Yılan burcu, tutkuyu ve bilgeliği bir araya getirmesiyle ünlüdür.

At

Çin astrolojisinde çalışkanlık, zekâ ve kurnazlığın sembolü olan At burcu, bencilliğe karşı zaafı vardır. Düşünmeden de olsa bencil davranabilir ve bunu hiç kabul etmek istemeyebilirler. Onların en iyi iletişim kurduğu Çin burçları Köpek ve Kaplan burçlarıdır. Fare burçlarıyla yıldızı hiç mi hiç barışmaz.

 

Keçi

Keçi burcu, sanatseverliği ve yaratıcılığı sayesinde yüksek bir zarafet sembolü hâline gelir. Karamsarlık ve kolay dağılması ise onun en zor yanları sayılır. Domuz ve Tavşan burçları ile olumlu ilişki kuran bu burç, Öküz ile anlaşmakta zorlanır.

Çin astrolojisinde zarafeti simgeleyen Keçi burcu, Öküz burçları ile olumlu bir iletişim kuramaz.

Maymun

Maymun burcu Çin astrolojisinde, eğlenceli ve her zaman ortamı neşelendiren karakteriyle kendine özgü bir yer edinir. Sorun şu ki çabuk pes etmeleri ve kırılgan yapıları, bazen işleri zorlaştırabilir. Ejderha ve Fare burçlarıyla mükemmel bir ikili olabilen Maymun, Kaplan ile aynı dilden konuşmaz.

 

Horoz

Gururundan taviz vermeyen Horoz başarıya, cesaret ile çalışkanlığı birleştirerek ulaşır. Yetenekleri, bilgiye sürekli aç olmalarından kaynaklanır. Yılan ve Öküz burçlarıyla yediği içtiği ayrı gitmez. Gelin görün ki Tavşan burçlarıyla olan ilişkileri için aynı şeyi söylemeyiz.

 

Köpek

Güvendikleri insanlara sunduğu paha biçilmez sadakatleri, onların en değerli varlığıdır. Köpek burçları cömertliği ve dürüstlüğüyle bilinir. Bitmek tükenmek bilmeyen eleştirel tavırları ve sert üslup kullanmaları ise zayıf noktalarıdır. Genellikle idealist olan Köpek burcu, Kaplan ve Atlarla olumlu diyaloglar kurabilir. Kendilerini en uzak gördükleri Çin burcu ise Ejderha’dır.

Sadakatiyle tanınan Köpek burcu için en iyi arkadaşlar Kaplan ve At burcu insanları olabilir.

Domuz

Çin burçları arasında en hoşgörülü ve samimi olanı Domuz olsa da çok kolay öfkelenmeleri, başlarına birçok iş açar. Agresif bir söylem kullanan bu Çin burcu, kendi burcundan olanlarla asla anlaşamaz. Nitekim daima takındıkları agresif tutum, bunun en büyük nedenidir. Öyle ki bu durum öyle büyüyebilir ki sosyal çevrelerine bile yansıyabilir. Onların hayattaki en iyi yol arkadaşları Keçi ve Tavşan burcu olanlardır.

 

Yaşam Koçunuz Astroloji Olabilir Mi?

Neden olmasın ki! Çünkü, Astral Coach mobil uygulamasını kullananlar her gün bu ayrıcalığı yaşıyor. Yıldızların size neler söyleyeceğini anlayabileceğiniz bu uygulama, aradığınız yaşam rehberini size sunabilir.

El falı, göz falı ve tarot yorumlarının yanı sıra; uzman astrologlarımızdan günlük burç yorumları alabilirsiniz. Ayrıca, doğum haritanızı da Astral Coach üzerinden çıkarabilir ve böylece, geleceğe daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Astral Coach mobil uygulamasını, AppStore’dan ve Google Play’den cihazınıza indirebilirsiniz. Haydi! Şimdi gökyüzüne kulak verme zamanı!

Önerilen Yazılar