Doğum Haritası

Doğum Haritası

Doğum haritası nedir?

Doğum haritası ya da diğer adıyla yıldız haritası, kişinin doğumu anında gezegenlerin gökyüzündeki konumunu belirleyen haritadır. Astrolojide kişinin yaşamı üzerinde etkileri olduğu düşünülmektedir. Gök haritası ve horoskop gibi diğer isimlerle de bilinmektedir.

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

Doğum haritası çıkarma işlemi sırasında doğum yerinin coğrafi koordinatları, doğum tarihi ve doğum saati kullanılarak doğum haritası oluşturulur. Oluşturulan doğum haritasında gezegenlerin ve 12 evin konumu bulunarak hesaplama işlemi tamamlanır. Hesaplama.net doğum haritası hesaplama aracı sayesinde tüm bu karmaşık hesaplarla uğraşmadan yıldız haritası hesaplama işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Doğum haritası nasıl yorumlanır?Doğum haritasında her bir gezegenin ve evin bulunduğu burç kuşağı farklı bir anlamda yorumlanmaktadır. Her evin hayatın bir bölümünü temsil ettiği düşünülmektedir.

Doğum haritasında kaç ev bulunur?

Doğum haritasında 12 ev bulunmaktadır.

Doğum haritası hesaplama aracı ne kadar doğru sonuçlar veriyor?Doğum yeri ve zamanını gerçeğe yakın bir şekilde girdiğiniz takdirde yıldız haritanız doğum haritası hesaplama aracımız tarafından detaylı olarak hesaplandığından, doğum haritası hesaplama sonuçları da yüksek keskinlikte olacaktır. Bununla birlikte girdiğiniz doğum yeri ve zamanında yaz saati uygulaması olup olmadığı otomatik olarak kontrol edilmekte ve hesaplamalar buna göre yapılmaktadır.

Doğum haritası cinsiyete göre değişir mi?

Doğum haritasının hesaplanmasında sadece doğum yeri ve zamanı belirleyici olmaktadır.

Doğum haritası ile hangi burçları hesaplayabilirim?

Doğum haritası ile Güneş burcu hesaplama, Ay burcu hesaplama, Merkür burcu hesaplama, Venüs burcu hesaplama, Mars burcu hesaplama, Jüpiter burcu hesaplama, Satürn burcu hesaplama, Uranüs burcu hesaplama, Neptün burcu hesaplama, Plüton burcu hesaplama, yükselen burç hesaplama ve alçalan burç hesaplama işlemleri kolayca yapılabilir.

doğum haritası
18/04/2018, Tuğba Şengül
Astroloji, insanlık tarihi kadar eski, tüm kadim uygarlıkların kullandığı bir bilim ve yorumlama sanatıdır. İnsanlar göklere bakıp hem kendilerini hem evreni hem de yaşadıkları dünyayı tanımak istemişlerdir. Bu nedenle de doğum haritası oluşturmuş ve yorumlamışlardır. Doğum haritası nedir? Doğum haritası ya da diğer adıyla yıldız haritası, kişinin doğduğu anda, gökyüzündeki gezegenlerin konumunu...