El fali cizgileri

El Falı Çizgileri Ne Anlama Geliyor?

El falı çizgileri, uzunluğu, derinliği veya aralığı ile el falının temelini oluşturur. Kişiliğimiz ve kaderimiz hakkında bilgiler veren el falının, kökeni tam olarak bilinmese de Hindistan’daki çingenelerden günümüze kadar ulaştığı ve tüm dünyaya yayıldığı düşünülüyor.

El falı, Ortaçağ’da cadı avcıları tarafından uygulanıyordu. O dönemde aranan şüphelilerin ellerindeki siyah lekelere bakarak Şeytan ile anlaşma yapıp yapmadıklarını anlamaya çalışıyorlardı. Bir süre için popülerliğini yitiren bu fal çeşidi, Rönesans ile birlikte yeniden canlandı.

El falı çizgileri bize hangi bilgileri verir?

Nasıl ki her insanın parmak izi birbirinden farklıysa el çizgileri de öyledir. Bu çizgileri okumak ise başlı başına bir sanattır ve yetenek gerektiren bir iştir. Temel hatlarıyla herkes bu çizgileri okumayı öğrenebilir. Bunun için biraz bilgi biraz da tecrübe gerkelidir. Bakalım el falı çizgileri nerede bulunuyor ve bize hangi konular hakkında ipuçları veriyor.

Hayat çizgisi:

Baş parmağın altından başlayıp bileğe doğru uzanan bir çizgidir. Yaşama gücünü, sağlığı, hayat uzunluğunu ve canlılığı temsil eder.

Kalp çizgisi:

Parmakların altında, parmaklara paralel şekilde uzanan bir çizgidir. Başlangıç ve bitiş noktalarına göre yorumlanır. Duygu yoğunluğu ve aşk hayatı hakkında ipuçları verir.

El fali cizgileri

Akıl çizgisi:

Baş parmağın altından elin ortasına doğru uzanır. Zekâmızı, davranış ve yaratıcılığımızı ifade eder. Hafızamız, inançlarımız, irademiz ve konsantrasyonumuz hakkında bilgi verir.

Aşk çizgisi:

Serçe parmağın hemen altında yer alan küçük çizgi ya da çizgilerdir. Aşk hayatı, evlilik ve ayrılık gibi konular hakkında ipuçları verir.

Kader çizgisi:

Yüzük parmağın altında yer alan fakat herkeste bulunmayan bir çizgidir. Kariyer, iş hayatı ve parayı ifade eder. Hayatımızdaki kırılma noktalarına dair ipuçları verir.

Güneş çizgisi:

Hemen hemen yüzük parmağı ile serçe parmağın arasına denk gelir. Parmakların bitiminden biraz aşağıdan başlar ve bileğe doğru devam eder. Ne kadar uzun, kısa veya derin olduğuna bakarak yorumlanır ve kader çizgisiyle birlikte okunur. Yeteneği ve şöhreti ifade eder. Çok az insanda bulunur. Sanata yatkınlığın yanı sıra, büyük başarıların habercisidir.

Sağlık çizgisi:

El falı çizgileri herkeste farklıdır. Sağlık çizgisinin ise çoğu kişide yeri farklılık gösterir ve okunması oldukça zordur. Diğer çizgilerle birlikte değerlendirilir. Genellikle önemli hastalıklara yorulmasına karşın, sağlıklı bireylerde de görülür.

EL FALI NEDİR, NELER ANLATIR?

Önerilen Yazılar