palmistry el fali

El Falı Nedir, Neler Anlatır?

Avuç içinde yer alan çizgiler, el falının temelini oluşturur. Parmaklarımız, ellerimiz, avcumuz ve bileklerimiz, karakterimize, hayatımıza yani kaderimize dair bazı ipuçlarını bize verir. Bu fal çeşidi dünyanın bambaşka yerlerinde, kültürlerine uygun olarak farklı varyasyonlarla uygulanır. Ama en çok Hindistan, Tibet, Çin, İran, Filistin ve Babil kültürlerinde görülür.

El falı bize neler söyler?

El falı, bir kişinin avuç içindeki çizgilerini okuyarak, karakterini ve gelecekteki yaşamını yorumlama pratiğidir. İnsanlar çoğunlukla geleceklerine umutla bakma eğilimindedir, yine de hayatlarına yön vermekte zorluk çekebilirler ve onları destekleyici bazı işaretlere ihtiyaç duyarlar. Ama hepsinden önce kendilerini tanımaları gerekir. İşte burada el çizgileri devreye giriyor. Güçlü ve zayıf yanlarını bilen bir kişi şüphesiz ki, yaşamını kurarken daha bilinçli olur.

El falı tekniği

El falı, özellikle çingenelerin ve okülistlerin ilgilendiği bir daldır. Bazı geleneklerde tırnaklar, parmak izleri, cilt dokusu, elin rengi, avuç şekli hatta elin esnekliği bile fal konusu olabilmektedir. El falına bakan okuyucu, genellikle kişinin daha çok kullandığı, dominant olan elini baz alır. Bazı kültürlerde diğer elin, aile yaşamını, geçmiş hayatı ya da kalıtsal özellikleri barındırdığına inanılır.

el falı

Elin içindeki çizgiler nelerdir?

Bir elin içinde üç temel çizgi yer alır.

Hayat (yaşam) çizgisi: İnsan canlılığını, fiziksel sağlığını ve genel refahını gösterir. Felaketler, fiziksel yaralanmalar gibi büyük değişiklikleri de bu çizginin yansıttığı düşünülür. Ancak bu çizginin boyutu, kişinin “uzun bir ömür yaşayacağı” şeklinde algılanmaz.

Akıl (baş) çizgisi: Bireyin zekâ düzeyini, zihnin çalışma stilini, öğrenme kapasitesini, iletişim karakterini ve entelektüel yatkınlığını temsil eder.

Kalp çizgisi: Kişinin sevgiyle ilişkisini ve çekim gücünü gösterir. Duygusal yaşantıyı bu çizgi temsil eder. Müzisyenlerde, yazarlarda ve sanatçılarda daha yoğun bir şekilde kendini gösterir. Kalp sağlığı, adrenalin tutkusu ve aşk hayatına dair ipuçları da kalp çizgisinde yer alır.

El falında ikincil olarak sözü geçen diğer çizgiler

Kader çizgisi: Kişinin eğitim ve kariyer hayatıyla ilgili bilgiler verir.

Şöhret çizgisi: Başarı düzeyi ile bireyin topluma mal olan biri olup olmayacağına dair işaretler taşır.

El şekilleri nelerdir?

Su (Uzun parmaklar, dikdörtgen avuç)

Hava (Uzun parmaklar, kare avuç)

Ateş (Kısa parmaklar, dikdörtgen avuç)

Toprak (Kısa parmaklar, kare avuç)

Önerilen Yazılar