Horoskop

El Falında Gezegenler Ve Horoskop İlişkisi

Horoskop, bir kişinin ya da olayın gerçekleştiği anda, gökyüzünde Yıldız (Güneş) ve gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars vb.) bulundukları konumu gösteren cetvel ya da haritadır. Bu harita, insanlara yol gösterici niteliktedir. Peki el falı ile burçların ne ilgisi var? Gezegenler, sadece doğum haritasını mı etkiler? Tabii ki değil.

Horoskop ve el falı ilişkili mi?

El falında da gezegenler bulunur ve el falı bilenler için horoskop; horoskop bilenler için de el falı daha kolaydır. Baskın gezegenler el falında da yer alır.

Alışkın bir göz, ele bakar bakmaz Zodyak’ın etkilerini ve gezegenlerin işaretlerini hemen fark eder. Ellerin dış kısmı bile kafa karıştırıcı detaylarla doludur. Büyük el ve geniş bilekler, yeryüzünün gücünü belirtir. Narin el, uzun parmaklar ve ince bilekler ise havanın etkisi altındadır. Yumuşak, nemli ve tombul eller, su elementini yansıtır. Etkileyici bir baş parmak ve güçlü eller ise ateşin kuvvetini gösterir.

Yedi gezegenden hangisinin baskın olduğunu tespit etmek için, esas olarak parmaklar değerlendirilir. Ya da parmakların alt kısımları diyebiliriz.

Horoskop

El falında gezegenlerin yeri

Avuçta, parmakların diplerinde ve elin yanında bazı kabarcıklar vardır. Bunlara “tümsek” denir. Her bir tümseğe bir yıldız adı verilir. Çünkü bunlar yıldızların özelliklerini gösterir. Bu kabartılar, doğum anında hangi yıldızların etkisinde kaldığınızı açıklayabilir.

Avuçta baş parmak altında kalan tümsek, Venüs tümseğidir. İşaret parmağı altındaki ise Jüpiter tümseğidir. Üçüncü parmak altındaki de Satürn tümseğidir. Dördüncü parmak altındaki tümsek Güneş’e aittir.

Avucun yanında ve küçük parmak dibinde olan kabartı, Merkür tümseğidir. Bunun hemen altında elin yan tarafına doğru Mars tümseği bulunur. Avucun alt, dış tarafında küçük parmak hizasındaki büyükçe tümsek ise Ay’a aittir.

El fali

Avucunuzda bu kabartılardan bazıları daha belirgin ve dikkat çekici olabilir. Bu durumda, o tümseklerin yöneticisi olan yıldızlardan daha güçlü etki alıyorsunuz demektir.

Mesela, Başak burcu olan ya da yükselen burcu Başak olan birinin yıldızı Merkür’dür. Bu durumda avuca bakıldığında küçük parmağın altında bir tümsek görülecektir. Bunlara göre avuç içinde, üç gezegenin bulunmadığını fark etmişsinizdir. Bunlar Uranüs, Neptün ve Plüton’dur. Avuç bilgileri, Hint astrolojisine dayanır, o zamanlarda bu üç yıldız henüz bulunmadığı için el falında da yer almıyorlar. Bunun yanında Akrep burcunun temsilcisi Mars, Kova burcunun Satürn ve Balık burcunun ise Jüpiter’dir.

Önerilen Yazılar