gelinlik

Gelinlik Modeliniz Burcunuza Uygun Mu?

15/05/2018, Mert Özoğul

Ünlü moda tasarımcısı Naeem Khan “Gelinlik tasarlamanın en sevdiğim tarafı, bir kadının hayatındaki en önemli günün bir parçası olduğumu bilmektir. Benim işim gelini sofistike, göz alıcı ve rahat hissettirmektir.” der. Gerçekten de gelinlik basit bir elbise olmaktan çok, o özel günün en büyük sembolüdür. Bu yüzden bir gelin olarak en çok dikkat etmen gereken nokta, hayatın boyunca unutamayacağınız o günde zevkinize en uygun gelinliği taşımak ve zarafetinle bütün dikkatleri üzerinde toplamaktır. Elbette her şeyde olduğu gibi bu konuda da astroloji, sana rehberlik edebilir. Öyleyse, burcuna en uygun model konusunda yazımızı okuyabilirsin.

Koç burcu için gelinlik önerileri

Hayatın her alanında iddialı ve cesur olmayı seven Koç burcu kadınları için bir ateş burcu kadını nasıl giyinirse, düğünde de öyle giyinmek önemlidir. Entelektüel zevklerin olduğuna göre, abartıya kaçılmamış bir zarafeti, dantel ya da çiçek motifleriyle ama hep dikkat çekici bir şekilde yansıtabilirsin. Senin için gelinliğin olmaz olmazı hem şık hem de rahat olmaktır. Çünkü biliyorsun ki hayatını sevdiğinle birleştireceğin bu mutlu gününde de yerinde duramayacaksın.

 

Boğa burcu için gelinlik önerileri

Bir öz güven timsali ve güzelliğe hayran Boğa burcu kadınları için gelinlik, onun karakterini yansıtan tarzda olmalıdır. Düşük omuzlu ve sırt ve göğüs dekolteli modeller, fiziksel çekiciliğini ön plana taşımayı seven ama aynı zamanda romantik ve zarif bir imaj çizmek isteyen Boğa kadınları için biçilmiş kaftandır.

 

İkizler burcu için gelinlik önerileri

Astrolojik özellikleri nedeniyle içinde birden fazla karakter barındıran enerjik İkizler kadını, bu konuda da uzun bir süre kararsız kalabilir. Örneğin bir İkizler geliniysen, sade ama şık bir model ile ışıltılı ve gösterişli bir gelinlik arasında günlerce, belki haftalarca bocalayabilirsin. Bu sebeple senin için en iyi yol, enerjik yapına uygun ve her ortama uyabilecek, işlevsel bir model seçmendir. Örneğin, alt parçası mini etek olan bir gelinliğe ne dersin?

 

Yengeç burcu için gelinlik önerileri

Kırılganlığın, merhametli ve duygusal açıdan hassas kişiliğinle tanınıyorsun. Söz giyime gelince ise klasik olana duyduğun tutkun asla değişmiyor. Hayatın boyunca takındığın naif tutumun, rahat bir kesimle hazırlanmış ve uçuşan kumaştan yapılan ya da balık model gelinliklerle kolayca bütünleşiyor.

 

Aslan burcu için gelinlik önerileri

Sen bir Aslan kadınısın. Öyleyse, bulunduğun her ortamda ön planda olması gereken kişisin. Ağzından çıkan her sözcükte bakışları üzerinde toplamalısın, insanlara önderlik edebilmelisin ve eğlenceyi daima zirvede yaşamalısın. Düğünlerinde bir periye dönüşmeyi istediğine göre, herkesi sana hayran bırakacak o kusursuz gelinliği yılın moda seçimleri arasında bulacaksın. Çünkü sen modayı yakından takip eden birisin. Sana iddialı ve ihtişamlı, hatta pelerinli bir model yakışacaktır.

 

Başak burcu için gelinlik önerileri

Şu hayatta en sevdiğin şey “kalite”, değil mi? Mükemmeliyetçiliğin ve yaşamının ayrılmaz bir parçası olan titizliğini göz önüne aldığımızda hem sade hem de seçkin gösterecek bir model, senin için en iyi tercihtir. Dar ve düz tipteki modeller, zarif yürüyüşünüze mükemmel uyum sağlar. Kaliteli kumaştan hazırlanan ve sadeliğiyle öne çıkan modeller tam senlik.

 

Terazi burcu için gelinlik önerileri

Her konuda olduğu gibi, giyimde de lükse karşı olan zaafından asla vazgeçmiyorsun değil mi sevgili Terazi gelini? Ayrıntılı çizgilerle donanmış, kendini hemen gösteren bir model, senin için güzel bir seçim olacaktır. Kabarık yapıda, dantel işlemeli ve uzun kuyruklu bir gelinlikle çizgini hemen belli edeceksin. Işıltılı taşlarla kaplı bir gelinliği görkemli bir taçla tamamlarsan, kadınlığını öne çıkaran ve o ince zarafetini yansıtan harika bir konsept, zevk sahibi olduğunu ispatlayacaktır.

 

Akrep burcu için gelinlik önerileri

Dişiliği göstermek senin için çocuk oyuncağı, çünkü Zodyak’ta bunu en iyi başaran kadınlardan birisin. Akrep burcu için gelinlik önerileri de zaten bu nedenle ince detaylar taşıyan ve tutkularınızı ifade eden seçeneklerle doludur. Çekiciliğinle herkesi büyüleyeceğin bu mutlu gününde, vücut hatlarına dikkat çeken, dekolteli ve çiçeklerle ya da etrafa ışık saçan taşlarla bezeli bir gelinlik modeli beklentilerini karşılayacaktır.

wedding

Yay burcu için gelinlik önerileri

Her an değişebilen tercihlerin ve sıra dışı olmaya eğilimli yapın nedeniyle senin gelinliğin, özgürlüğe düşkün ve çılgınlık yapmaya hevesli karakterini göstermelidir. Daima rahatını düşünen ve konforunu önemseyen biri olduğundan, hareket etmenizi engellemeyen bir model giymelisin. Hâliyle, balık kesimde hazırlanmış ya da kabarık ve kuyruklu bir model sana uymaz. Belki de alt kısmı rahat bir mini etekten oluşan ama yine de şıklığından bir şey kaybetmeyeceğin gelinliği aramalısın, ne dersin?

 

Oğlak burcu için gelinlik önerileri

Sen soyluluğunu göstermeye can atan ve her zaman asilzadeliğinle tanınmış bir Oğlak burcu kadını olduğuna göre, üst sınıftan gelme hissini tatmin edecek ama sonradan görme olarak anlaşılmayacak bir şıklığın olmalı. Abartıdan uzak, modern ve minimal çizgiler, seni mutlu edecektir. Saçların ve makyajınla bütünleşen bir modeli tercih etmeyi de unutma.

 

Kova burcu için gelinlik önerileri

Nostaljinin peşinde koşan ve bitmek tükenmek bilmeyen bir doğa sevgisine sahip bir kadın olarak, evlenirken de elbette yine kendi stilinizi yansıtacaksınız. Geçmişe olan bağlılığınız ve tüketim çılgınlığına karşı duruşunuz nedeniyle, eski dönem modasını yansıtan vintage modeller ya da tarihten izler taşıyan Fransız stili kabarık ve korseli bir gelinlik doğru seçim olabilir. Öte yandan kimliğini tamamlayan özgürlük duygun ağır basarsa, kır düğününde giyebileceğin rahat bir tarz bir numaralı tercihin olacaktır. Hayatı rengârenk yaşamayı sevdiğin için gelinliğini renkli aksesuarlarla tamamlamayı da ihmal etmemelisin.

Balık burcu için gelinlik önerileri

Şair Cemal Süreyya yaşasaydı, meşhur mısrasını seni düşünüp şöyle de yazabilirdi: “Sen neredeysen, romantizmin başkenti orası!” Hayalperestliğin ve romantikliğin zirvesini yaşayan bir kadın olduğunu biliyoruz. Hayatını sevgilinle paylaşmaya başlayacağın bu harika günde, tüm detaylara hâkim olarak tam bir prenses olmak isteyeceksin. Bu nedenle kurdeleleriyle dikkat çekecek, değerli taşlarla ve özellikle de incilerle bezeli bir stil, belki de bu konudaki kafa karışıklığını kısa sürede giderecektir. Tıpkı Kova burcu kadını gibi nostaljiye meyilli yapın, retro rüzgârı estiren gelinlikleri de iyi bir alternatif hâline getirir. Duygusal ve anlayışı kişiliğini açığa vuran naif bir gelinliğin içinde müthiş görüneceğinden eminiz.

Önerilen Yazılar