hangi burç hangi sporu

Hangi Burç Hangi Sporu Yapmalı?- 1. Bölüm

06/08/2018, Mert Özoğul

Kimimiz kilo vermek, kimimiz sıkılaşmak, kimimiz ise güçlenmek için spor yapıyoruz. Düzenli spor yapmanın sadece fiziksel değil, zihinsel yararlarının olduğunu da artık biliyoruz. Fakat en az hareketsizlikten kurtulmak kadar önemli olan taraf; bedeninize, ilgi alanlarınıza ve zevklerinize uygun bir spor dalı seçmektir. Peki, yıldızlar bu konuda ne diyor? Astrolojiye kulak verin ve hangi burç hangi sporu yapmalı sorusuna yanıt bulmak için yazımızı okumadan geçmeyin.

Hangi Burç Hangi Sporu Seçmeli?

Astroloji ile spor, birbiriyle çok ilgisiz, bambaşka iki alan gibi görünebilir. Fakat, işin aslı öyle değil. Çünkü Zodyak bu konuda da devreye girer ve Güneş ile Mars’ı spor aktivitelerine eğilim konusunda görevlendirir. Yaşamın kaynağı olan ve enerji üreten Güneş ile kendimizi ve dünyayı daha iyi anlarız. Yarışma ve kazanma duygusunu temsil eden Mars ise eyleme geçme gücü ve cesaretin yanında, fiziksel güç ve dayanıklılık sağlar.

Peki, hangi burç için hangi sporu seçse en büyük faydayı sağlar merak ediyor musunuz? Bu konudaki ilk yazımızda Koç’tan Aslan burcuna kadar sıralanan burçlarla başlıyoruz.

Koç burcuna uygun sporlar

Koç burcu olanlar, her an hareket hâlindedir. Tek atışta birçok hedefi vurmak ve daima kazanan olmak istediğinden, kaybeden olduğunda motivasyonun da hızla düşer. Risk almaya olan tutkun, seni spor konusunda da sıra dışı deneyimlere yöneltir. Fakat disiplin konusundaki zaafın ve beklenmedik yaralanmalar, özellikle ekstrem sporlarda oldukça dikkatli ve yavaş hareket etmeni gerektirir. Hız gerektiren, aksiyon vadeden ve heyecan yaşatan sporlar tam da senin kalemidir. Koç burcuysan boks, kayak, rugby, bisiklet ve tenis gibi sporlar sana uygun olabilir.

Boğa burcuna uygun sporlar

Koç burcu olanların tersine Boğalar hız, risk ve yarışma temelli sporları tercih etmez. Bir risk söz konusuysa bile bunun mantıklı olup olmadığını düşünerek karar verirsin. Ayrıca, diğer insanların yaptıkların hakkında ne düşündüğü de senin için önemlidir. Tembelliğe de biraz eğilimin olduğundan senin için en iyi spor seçeneklerinin golf ve doğa yürüyüşü olduğunu söyleyebiliriz.

Boğa burcunun favorisi olan sporlardan biri de golftür.

İkizler burcuna uygun sporlar

İkizler burcu olarak, hayatın her ânında olduğu gibi spor yaparken de zekânı konuşturursun. Bu nedenle kaslarından çok aklına güveniyorsun ve onu canlı tutacak sportif aktiviteler arıyorsun. Maymun iştahlı olmayı huy edindiğinden belli bir branşa, uzun süre boyunca ilgi gösteremeyebilirsin. Bu yüzden bol miktarda alternatifin olmalı. Tenis, koşu ve duvar tenisi gibi beceri isteyen sporlar mutlaka seçeneklerin arasında yer almalı. Sporun olmadığı bir yaşamın, esnek ve atak karakterini yıpratacağını unutmamalısın.

Yengeç burcuna uygun sporlar

Sendeki ev sevgisi kimsede yok, onu biliyoruz. Hâliyle evine alacağın spor aletleriyle evde spor yapmak senin için iyi bir seçenek gibi görünüyor. Fitness yaparak hem forma girebilir hem de vaktini “senin dünyan” olan evinde geçirebilirsin. Fakat unutma ki sen, oldukça hassas ve duygusal bir kişiliği olan bir su grubu burcusun. Dışarıda spor yapmak senin için genelde cazip olmasa da su sporları senin için istisnadır. Yüzme, şnorkelle dalış, sörf yapmak ve balık tutmak sana çekici gelecek sporlardır.

Yengeç burcuna uygun sporlardan biri olan sörf.


Aslan burcuna uygun sporlar

Aslan burcu; gücün ve cesaretin timsali, Ormanların Kralı ve vahşi yaşamın efendisidir. Doğal olarak bu burçtan olanlara dayanıklı bir fiziksel yapı ve bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji bahşedilmiş. Fakat kazanmanın ve birinci olmanın zaten doğanda olduğunu düşündüğünden, hiçbir spora başkasını etkilemek için başlamazsın, yalnızca istediğinden yaparsın. Bu istek gelmedikçe de o meşhur tembelliğin tutar. Tamam kralsın ama bu durum spora üşenmeye bahane mi?

Öyleyse yapman gereken şey, yüksek miktarda güç gerektiren, hırsını ve çevikliğini gösterebileceğin, yani tam olarak Tanrı vergisi yeteneklerini sergileyeceğin bir spor dalı seçmektir. Koşu, cirit atmak, binicilik, atletizm branşları senin için biçilmiş kaftandır.

Cirit atma, Aslan burcunun çevikliğini gösterebileceği spor dallarından biridir.

Şimdilik bizden bu kadar. Hangi burç hangi sporu yapmalı konusundaki ikinci yazımız olan ve Başak ile Balık arasındaki burçları incelediğimiz ikinci bölümü buradan okuyabilirsiniz.

Kişisel astroloji uzmanınız ile tanıştınız mı?

Size özel bir astroloji uzmanı olsaydı, hayatınız daha kolay olmaz mıydı? Astral Coach mobil uygulamasını kullananlar günlük burç yorumlarından tarot falı yorumlarına, el falı ve göz falı baktırmaktan doğum haritasını öğrenmeye kadar pek çok avantajdan yararlanıyor. Astrolojinin gücünü arkanıza almak için Astral Coach uygulamasını Google Play ve AppStore platformlarından hemen indirin.

Önerilen Yazılar