hangi burç hangi sporu

Hangi Burç Hangi Sporu Yapmalı?- 2. Bölüm

06/08/2018, Mert Özoğul

“Hangi burç hangi sporu yapmalı” başlıklı ilk yazımızda, Zodyak’ın Koç burcundan Aslan burcuna uzanan kısmına birlikte bakmıştık. Spor için doğmuş Yay burcundan risk almayı sevmeyen Boğaların spor seçimlerine, su sporlarında becerili burçlara kadar, ” Hangi burç hangi sporu seçse daha yararlı olur? ” sorusuna cevap aramıştık.

Hangi Burç Hangi Sporu Seçmeli?

Şimdi sıra Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova Balık burçlarında. Bakalım, bu sıralamada hangi burç hangi sporu yapmalı ve hangilerini yapmamalı?

Başak burcuna uygun sporlar

Disiplin, kusursuz bir çalışkanlık, az bulunan bir çalışma ahlakı ve dakiklik; spor ruhu ne gerektiriyorsa hepsi Başak burcunda var. Gel gör ki spor yapmaya karar verme sürecindeki karşılaşacağın asıl zorluklar, fazla mükemmeliyetçi olmandan ve kendine tam olarak güvenememenden kaynaklanır. Bir kez kendine inanırsan ve onaylanma takıntından kurtulursan, başarısızlık için hiçbir nedenin yok.

Başak burçlarının tercih edebileceği sporlardan ritmik jimnastik.

Ayrıntılara hâkim olma ve mükemmeliyet duygun, sporda en büyük güçlerin olabilir. Fakat asla ekstrem sporlar seçmemelisin. Çünkü olası düşmeler ve yaralanmalar, sana kolayca travma yaşatabilir. Risk almayı pek sevmeyen yapın, seni yapabileceğine emin olduğun sporlara yönlendiriyor. Ritmik jimnastik, yelken, yüzme ve raketbol sporları ilgini çekebilir.

 

Terazi burcuna uygun sporlar

Terazi spor seçiminde de uyum sağlamadaki başarısını, güzelliğe olan tutkusunu ve mükemmel fiziksel görünüm arayışını göz önüne alır. Bu sebeptendir ki spor salonundaki fitness aletlerinde saatlerini harcayabilirsin. Fakat bazen yaşayabildiğin öz güven eksikliği, zaman zaman motivasyonunu düşürebilir ve bu da seni tembelliğe itebilir. Yalnız spor yapmak yerine, yanında sevdiğin insanın veya kafa dengi bir arkadaşının olması daha iyi olabilir. Kişiliğine uygun sporlar arasında ise vücut şekillendirmede etkili olan ve estetik duygunu sonuna kadar tatmin eden artistik buz pateni başta yer alır. Tercih edebileceğin diğer sporlar ise su balesi ve tenistir.

 

Akrep burcuna uygun sporlar

Çocukluk evresinden itibaren diğerlerinden farklı, hatta üstün olduğunu düşünen Akreplerin en karakteristik özellikleri hedeflediklerine ulaşma tutkusu ve kendini beğenmişliktir. Bir Akrep burcu için spor zorunluluk değil, iradeye bağlı bir alışkanlıktır. İsterse en iyisini başaracağından emindir ama başlamak için önce istemelidir ve mutlaka bu isteği tetikleyecek bir motivasyona ihtiyaç duyar.

Mücadele ruhunu en iyi yansıtan sporlardan olan eskrim, dayanıklılık temelli sporlara son derece uygun olan Akrepler için iyi bir tercih olabilir.

Akrep olduğundan kendini gayet iyi tanırsın ve öz güvenin genellikle yüksektir. Tam da bu nedenle risk almayı, meydan okumayı ve başkalarıyla yarışmayı seversin. Çabuk iyileşen, dayanıklı ve asla şevki kırılmayan bir yapın var. Hâl böyleyken ekstrem sporları rahatlıkla yapabilecek burçlardansın. Bunun yanında dayanıklılık ölçen boks, eskrim, modern pentatlon ve maraton gibi spor dallarıyla ilgilenmek de sana zor gelmez.

Yay burcuna uygun sporlar

Sonunda Zodyak’ın en hareketli ve yerinde duramayan burcuna geldik.  Hatta öyle ki Yay burcundan olanların spor yapmak için dünyaya geldiklerini bile söyleyebiliriz. Çünkü Yay burçları, hayata gözlerini açmalarıyla birlikte, neredeyse yaşamının sonuna kadar aktif kalır. Daima atletiktirler ve egzersiz yapmak onların olmazsa olmazıdır.

Duygularını ve isteklerini açığa vurmaya eğilimli olduğundan risk almak senin için sorun değildir. Aynı anda birçok işi, aynı tutkuyla yapmak istediğinden, spor aktivitelerinde incinmeler ve yaralanmalar yaşamaya yatkınsın. Hareketli yapına istediğini vermek için basketbol, atlı sporlar, bisiklet, futbol ve elbette seni temsil eden okçuluk doğru tercihler olacaktır. Aynı zamanda hareketli yapından yorulan ruhunu dinlendirirken, bedenine yatırım yapabileceğin yoga da sana gayet uygun olacaktır.

 

Oğlak burcuna uygun sporlar

Konu ne olursa olsun, Oğlaklar için başarının tek anahtarı var: Çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak. Oğlak burcu, yeni şeyler öğrenmeye açık olmasıyla, sabrıyla, inatçılığıyla ve odaklanma yeteneğiyle bilinir. Görev bilinçleri o kadar yüksektir ki sporu da bir görev olarak görürlerse, başarıya ulaşmaları neredeyse garantidir. Bunun içinse hem mental hem de fiziksel yönden tüm sınırlarını zorlar.

Konsantrasyon gerektiren sporlardan olan okçuluk, odaklanma yeteneğiyle bilinen Oğlak burcu için gayet iyi bir seçim olacaktır.

Bir Oğlak olarak öz disipline sahip, hedefe ne hızlı ne yavaş ama emin adımlarla yürümek istiyorsun. Okçuluk, kayak, kaya tırmanışı ve golf gibi konsantrasyon temelli spor dallarında başarılı olabilirsin.

Kova burcuna uygun sporlar

Kovaların doğuştan yeni deneyimlere açık, maceraperest ve âsi oldukları hepimizin mâlumu. Daha önce denenmeyeni deneyen, saklı kalanı ilk keşfeden olmak, Kova burcu olanların yaşam felsefesidir. Eğer bir Kova isen, risk almak senin için merak duygusunun doğal bir sonucu ve yeni bir şeyler öğrenmenin yoludur. Çünkü her Kova korkusuzluğu, dışadönüklüğü ve özgürlüğe olan tutkusuyla ünlüdür.

Madem özgürlüğe söylendiği kadar düşkünsün ve tam bir maceracısın, sen iyisi mi yamaç paraşütü, yelkenkanat, doğa yürüyüşü gibi açık hava sporlarını dene. İşe yarayacağından eminiz.

 

Balık burcuna uygun sporlar

Zodyak’ın utangaç, düşüncelere dalıp gitmeye meyilli ama son derece asil bir nezâkete sahip burcudur. Aradığın tek şey huzurlu bir sükûnet olduğundan, spor yapmak önceliklerin arasında değildir. Yine de tipik bir su grubu burcu olarak, su sporlarına son derece eğilimli ve dahası, yetenekli olabilirsin.

Öz güven ve öz disiplinden çok, duygularınla ve anlık arzularınla hareket etmeye olan eğilimini biliyoruz. Kendinle baş başa kalmayı da sevdiğinden, genellikle bireysel sporları seçersin. Bu iyi bir takım oyuncusu olmadığın anlamına gelmez. Fakat başkalarının sorunlarından çabuk etkilendiğinden, yüksek empati gücün takım sporlarında bir dezavantaja dönüşebilir.

Balık burçları için şnorkelle dalış oldukça keyifli bir aktivitedir.

Balık burcu vücutta ayakları yönettiğinden, ayaklarına ve ayak bileklerine darbe alabileceğin sporlardan kaçınmalısın. Şnorkelle derin dalış, tüplü dalış ve yelken sana en uygun spor dallarıdır. Konsantrasyonunu kaybettiğinde, sporun dünyanı zenginleştireceğini ve sana, eksikliğini hissettiğin dışadönüklüğü vereceğini hatırlamalısın.

Astrolojiyi uzmanına sorun

Umarız ” Hangi burç hangi sporu seçmeli ” konusunda sana biraz olsun yol göstermişizdir. Sporun yanında pek çok konuda sözü olan astroloji, aslında ciddiye alınması gereken bir uzmanlık alanı. Yıldızların doğru yorumlanması, yönetici gezegeninizin size yıl içindeki etkileri vb. birçok nokta, mutlaka bir uzman görüşü gerektiriyor. Astral Coach mobil uygulaması da tam da bu noktada size rehberlik ediyor.

Günlük burç yorumlarınızı ve tarot falı yorumunuzu alabileceğiniz uygulamada ayrıca, el falı ve göz falı da baktırabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan mobil uygulamada, geleceğinize dair ipuçları veren doğrum haritanızı da çıkarabilirsiniz.

Size yıldızların gücünü getiren Astral Coach uygulamasını Google Play ve AppStore platformlarından indirebilirsiniz.

Önerilen Yazılar