Gezegen - Planet

Hangi Gezegen Hangi Burcu Yönetiyor?

Gezegen, Güneş çevresinde dolanan, ondan aldığı ışığı yansıtan gökcisimlerinin ortak adıdır. Duran yıldızlardan farklı olarak sürekli yer değiştirirler ve tüm hareketleri ile biz insanoğlunu etkilemeyi ihmal etmezler. Güneş sistemindeki her bir gezegen, birbirleriyle olan etkileşimleri ile burçları direkt olarak etkiler.

Her burcun yönetici gezegeni, sahip olduğu kişinin karakteri üzerinde etkilidir. Yani burcunuzu ve yükselen burcunuzu yöneten gezegeni tanımanız, astroloji ile ilgileniyorsanız sizin için kaçınılmaz olmalı. Şimdi hangi gezegen hangi burcun yöneticisi ona bakalım.

Planet

Senin Yöneticin Hangi Gezegen?

Güneş: Güneş, yaratıcı kişileri, hareketi temsil eder. Benlik, ego ve enerji gezegenidir. Aslan burcu yönetici gezegeni olan Güneş, Terazi burcuna zarar verebilir.

Ay: Duyguları temsil eder, geçmiş anıları saklar. Gebeliğin ve doğumun simgesi Ay, evet tahmin edebileceğiniz gibi Yengeç burcunun yönetici gezegeni durumundadır. Oğlak burcunda zararlı bir hale gelebilir.

Merkür: Retrosu ile ünlü, iletişim gezegenimiz Merkür, İkizler yönetici gezegeni olduğu gibi, aynı zamanda Başak burcunun yönetici gezegeni görevindedir. İnsanların gelişmeleri ve ilerlemeleri için bu burca ihtiyaç vardır. Yay burcu için zararlı olabilir.

Virgo

Venüs: Sevgi ve aşk gezegeni Venüs, aynı anda hem Boğa burcunun yönetici gezegeni görevindedir hem de Terazi burcunu yönetir. Lüks şeyleri, güzellik, estetik ve huzur kavramlarını simgeler. Koç ve Akrep burçlarına iyi gelmeyebilir.

Mars: Hayvansal içgüdüleri, çalışkanlığı, hırçınlığı, cesareti, sabrı simgeleyen Mars, Akrep burcunun yönetici gezegeni pozisyonundadır. Ayrıca Koç burcu yöneticisidir. burçlarını yönetir. Kötü bir açıda ciddi enkazlara sebep olabilir. Terazi burcuna fayda sağlamayabilir.

Jüpiter: Şans gezegeni Jüpiter, geçmişi ve farklı olanı simgeler. Kararsızlığı ve aşırılıkları da temsil eden Jüpiter’in yönettiği burçlar, Yay ve Balık’tır. İkizler burcuna kötü gelme ihtimali vardır.

Satürn: Sorumlulukların, ağırbaşlılığın simgesi olan Satürn, Oğlak ve Kova burçlarını yönetir. Karma, hayattaki rol ve statüler bu gezegenin kapsama alanındadır. Yengeç burcuna zarar verebilir.

Gezegen

Uranüs: Amaç ve hedefleri temsil eden Uranüs de Satürn gibi Kova burcunun yönetici gezegenidir. Bağımsızlığı arar, yenilikçidir, biraz uyumsuz davranışları ifade eder. Aslan burcunda zararlı bir hal alabilir.

Neptün: Balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptün, gizemli şeylerin peşinde koşar. İyi pozisyonda, naif, kırılgan insanlar yaratırken, sert pozisyonda kişiyi kötü alışkanlıklara sürükleyebilir. Başak burcunda zararlı olabilir.

Pluto: Cinsellik ve güç gezegeni olan Pluto, evet tahmin edebileceğiniz gibi Akrep burcunun yöneticisidir. Bilinçaltındaki dürtüleri açığa çıkarır. Bitişler, sonlar, değişim gibi konuları simgeler. Boğa burcunda tehlikeli olabilir.

Önerilen Yazılar