hava grubu burclari

Hava Grubu Burçları Nasıl Beslenmeli?

16/07/2018, Tuğba Şengül

Daha önce ateş, toprak ve su grubu burçlarını ele aldığımız “burçlara göre beslenme” konulu yazı dizimizin son bölümünü, hava grubu burçları için ayırdık. Bu yazıda İkizler, Terazi ve Kova burçları için sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme ipuçlarını paylaşacağız.

Burçlara göre beslenme: Hava grubu burçları

Hava grubuna dahil olan burçların damak zevkini sağlıklı yrmr içmr alışkanlığıyla birleştirdiğimiz bu yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz. Yıldızların size göstermek istediklerini doğru yorumlamanız hâlinde, astrolojinin beslenmeniz üzerinde de olumlu yönde etkili olacağına eminiz.

İkizler burçları nasıl beslenmeli?

Hava grubu burçları arasında sabırsızlığıyla ünlü olan İkizler burcu, yemek yerken çiğnemeye daha çok özen göstermelidir. Öğünlerini daha sık ve yavaş yemek yemek üzerine kurmalısın. Çabuk strese girmen ve sinirlenmenden dolayı özellikle kafein gibi uyarıcı içecekler yerine, sakinleşmeni sağlayacak yeşil çay gibi bitki çaylarını tercih etmelisin. Balık ve süt gibi protein kaynaklarını tüketmeye çalışmalı, vücudundaki mineral eksikliklerine karşı kereviz, brokoli, yeşil fasulye, domates gibi sebzelere beslenme düzeninde yer açmalısın.

İkizler burcu simgesi

İkizler vücutta elleri, kolları ve bronşları yönettiği için bu bölgelerdeki rahatsızlıklara karşı yatkınsındır. Aynı zamanda, zihninin çok çalışmasından dolayı konsantrasyon ve uykusuzluk gibi problemlere de eğilimlisin. Ada çayı, rezene vb. bitki çayları bronşlarını rahatlattığı gibi, uyku ve hafıza kaynaklı sorunlarına da iyi gelecektir.

Terazi burçları nasıl beslenmeli?

Venüs yönetimindeki Terazi burçlarının balık etli yapısı ve yuvarlak hatları göz önüne alındığında, metabolizma hızı da diğer burçlara göre son derece yavaştır. Bu nedenle kilo almaya daha yatkınsındır. Şekerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durman kilo kontrolü için gereklidir. Günlük beslenme düzenine baklagiller, soğan, sarımsak ile yeşil besinleri sık sık dahil etmelisin. Ayrıca zeytinyağı, keten tohumu yağı, yeşil çay, bitki çayları ve çilek, badem gibi alkali besinleri de daha fazla tüketmelisin.

Terazi burcu vücutta beli ve böbrekleri yönetir. Bel sağlığı senin için önemli olduğu için aldığın kilo miktarına dikkat etmelisin. Böbrek sağlığın içinse asitli içecekler ile süt, peynir, yumurta, tüm etler, deniz ürünleri, beyaz un ve şeker gibi asidik gıdalardan uzak durmalısın.

Kova burçları nasıl beslenmeli?

Hava grubu burçları arasında en hareketlisi olan Kova burcu, hızlı bir metabolizmaya sahiptir. Bu nedenle, genellikle fit bir vücuda sahipsindir. Ancak, zamanla öğün atlama alışkanlığın daoluşabilir. Bundan kaçınmalısın. Her konuda olduğu gibi beslenme konusunda da farklı bir bakışa sahipsin. Sıra dışı tatlara, farklı mutfaklara ve yeni tatlara açıksın. Vücudunun sodyum klorüre, yani bilinen anlamıyla sofra tuzuna ihtiyacı vardır. Bunun için yemeklerinde öğütülmüş kaya tuzu kullanabilirsin ya da deniz ürünleri, ananas, ıspanak gibi doğal olarak tuz içeren besinler, beslenme rutininin başrolünde olabilir.

Kova burcu simgesi

Kova burcu vücutta dolaşım sistemini yönetir. Bitter çikolata, sarımsak, salatalık, kuşkonmaz ve karpuz gibi besinler sayesinde, dolaşım sistemini daha sağlıklı çalıştırabilirsin.

Astrolojinin gücünü kullanın

Astroloji, beslenmenin yanı sıra pek çok farklı konuda size rehberlik edecek kadar büyük bir güçtür. Kişisel astroloji uzmanınız Astral Coach mobil uygulamasını cihazınıza indirerek, bu güçten daha iyi yararlanabilirsiniz. Uzman astrologlarımızdan gelen size özel günlük burç yorumlarının yanında, tarot falı ve el falı yorumlarınızı da bu uygulama ile alabileceksiniz. Doğum haritanızı çıkarabileceğiniz ve göz falı baktırabileceğiniz Astral Coach, App Store ve Google Play‘de sizi bekliyor.

Önerilen Yazılar