Sonbahar Ekinoksu

Sonbahar Ekinoksu Seni Nasıl Değiştiriyor?

“Sonbahar ekinoksu beni, ilişkimi, işimi, sağlığımı nasıl etkileyecek?” diye düşünüyorsan, seni bu yazıyı okumaya davet ediyoruz.

Işık olmadan karanlık, karanlık olmadan ışık olmaz. Sonbahar ekinoksu bu gerçeğin anlamlı, somut bir hatırlatıcısıdır. Önce “ekinoks” nedir, kısaca bunu açıklayalım.

Ekinoks, gün eşitliği veya gece-gündüz eşitliği olarak açıklanabilir. Güneş ışınlarının Ekvator’a dik vurmasıyla aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği an, gündüz ile gece eşitlenir. Eşitlik, denge, uyum… Şimdi, Terazi burcunda gerçekleşecek olan ekinoks, senin için de daha anlamlı olmadı mı?

Sonbahar Ekinoksu

Bu olay, yılda iki kez tekrarlanır. Biri 21 Mart’ta, diğeri 23 Eylül’de gerçekleşir.


Sonbahar Ekinoksu ile İlkbahar Ekinoksu’nun Özellikleri

Sonbahar Ekinoksu – 23 Eylül

Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90°’lik açı ile düşer. Gölge boyu Ekvator’da sıfırdır. Güneş ışınları bu tarihten itibaren Güney yarım küreye dik düşmeye başlar. Bu tarihten itibaren Güney yarım kürede gündüzler, gecelerden uzun olmaya başlar. Kuzey yarım kürede ise tam tersi olur. Bu tarih güney yarım kürede ilkbahar, kuzey yarım kürede ise sonbahar başlangıcıdır.

Aydınlanma çemberi kutup noktalarına teğet geçer. Bu tarihte Güneş, her iki kutup noktasında da görülür. Gece ve gündüz birbirine eşit olur. Bu tarih kuzey kutup noktasında altı aylık gecenin, güney kutup noktasında ise altı aylık gündüzün başlangıcıdır.

Sonbahar Ekinoksu

İlkbahar Ekinoksu – 21 Mart

Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90°’lik açıyla düşer. Gölge boyu Ekvator’da sıfırdır. Güneş ışınları bu tarihten itibaren kuzey yarım küreye dik düşmeye başlar. Bu tarihten itibaren güney yarım kürede geceler, gündüzlerden uzun olmaya başlar. Kuzey yarım kürede ise tam tersi olur. Bu tarih güney yarım kürede sonbahar, kuzey yarım kürede ilkbahar başlangıcıdır.

Aydınlanma çemberi kutup noktalarına teğet geçer. Bu tarihte Güneş her iki kutup noktasında da görülür. Gece ve gündüz süreleri eşitlenir. Bu tarih Güney kutup noktasında altı aylık gecenin, kuzey kutup noktasında ise altı aylık gündüzün başlangıcıdır.

Sonbahar Ekinoksu

Hayatında artık bir dengeye mi ihtiyaç duyuyorsun?

23 Eylül günü, ihtiyaç duyduğun dengeye odaklanmak için harika bir gün! Kendini ait hissettiğin yere yönelmek için de öyle. Neleri görmezden geldin? Her şeyle yüzleşmek için neye ihtiyacın var?

Utanç duyduğun şeylere ve suçlu hissettiğin konulara bir isim koyarak, onlarla yüzleşebilirsin. Bunu Bunu yaptığında ayrı olan parçaları bütünleştireceksin ve farkındalık kazanacaksın. Kendini yeniden sevmeye başlayacaksın, kendine bağlanacaksın. Empati yeteneğin artacak, başkalarının acılarını daha net görebileceksin ve merhamet duygun yükselecek.

Bu dönem ayrıca ilgi alanlarını yenilemen, yeteneklerini keşfetmen için de sana şans veriyor. Kendine yatırım yapmanın tam zamanı! Telefonunu kapat, düşün, karar ver, plan yap ve uygula! Artık ertelemekten vazgeç. Sevgiyle kal.

 

Yıldızların seni nasıl etkilediğini Astral Coach ile öğren

Yalnızca ekinoks değil, gökte gerçekleşen pek çok olay burcunuz aracılığıyla yaşamınızı etkiler. Çünkü gezegenlerin hareketleri ve birbiriyle yaptığı açılar, karar alma sürecinizle ilgilidir. Bu durumda, işinin uzmanı bir rehberinizin olması oldukça önemlidir.

Mobil uygulamamız Astral Coach’u kullanarak, günlük burç yorumlarınızı alabilirsiniz. Ayrıca, tarot falı ve göz falı yorumlarınızı görebilir ve doğum haritanızı öğrenebilirsiniz. Yorumlarıyla hayatınıza yön verecek kişisel astroloji uzmanı Astral Coach, sizi AppStore ve Google Play‘de bekliyor.

Önerilen Yazılar