Tarot fali

Tarot Falında 6 Kart Yayılımı Nedir?

6 kart yayılımı, tarot falında en çok kullanılan evrensel bir açılımdır. Bu sistemde büyük arkana kartları kullanılabilir. Bilindiği gibi insanlık tarihinin en eski kehanet yöntemlerinden biri olan tarot falında 78 kart vardır. Bunlar büyük ve küçük arkana serileri olarak ikiye ayrılır. 6 kart yayılımı için büyük arkana serisini kullanabilirsiniz.

Büyük arkana kartlarının hangileri olduğunu öğrenmek için “Tarot Falında Büyük Arkana Serisi Nedir?” adlı yazımıza bakabilirsiniz.

6 kart yayılımı, şu an içinde bulunduğunuz duruma göre, hayatınızın akışına yönelik, genel olarak merak ettikleriniz hakkında bilgiler almanızı sağlar. Aklınızdaki soruları sorarak, size yol gösterici cevaplar bulmanıza yardımcı olur. Dünya üzerinde pek çok kez denenmiş olan 6’lı açılım, milyonlarca kez test edilmiş ve kendini kanıtlamıştır.

The star

6 kart yayılımı içinde hangi kart ne anlama gelir?

Seçtiğiniz sıraya göre kartlar yorumlanır. İlk seçtiğiniz kart, 1. Kart olacak şeklinde düşünebilirsiniz.

  1. Kart: Şu an kendiniz hakkında ne düşündüğünüz ve ne hissettiğinizi gösterir.
  2. Kart: Bugünlerde en çok istediğiniz şeyin ne olduğunu anlatır.
  3. Kart: Şu anki korkularınızın ne olduğuna dair bilgiler verir.
  4. Kart: Sizin için, şu an hayatınızda iyi giden şeyler neler; bu kartla öğrenebilirsiniz.
  5. Kart: Hayatınızda şu an size karşı olan şeyler neler; bu kartla öğrenebilirsiniz.
  6. Kart: Mevcut durumunuza göre ya da sorduğunuz soruya göre bir sonuç belirten kart da sonuncu karttır.

6 kart yayilimi

6’lı açılıma başlamadan önce, kartları güzelce karıştırmayı ve merak ettiğiniz konulara odaklanmayı unutmayın. Kartları seçerken dikkatli ve yavaş olun; acele etmeyin. Büyük arkana serisindeki kartları kullanmaya özen gösterin. Kartları dik ya da ters çektiğinizde anlamları değişmektedir. Bunu unutmayın ve çektiğiniz gibi zemine koymaya dikkat edin.

Aldığınız cevapların kısalığı ya da sadeliği sizi aldatmasın. 6 kart yayılımı, genel olarak hayatınız hakkında bilgi verir ve okuma işini de büyük arkana serisindeki kartlara bırakır. Özel olarak merak ettiğiniz, spesifik konular için diğer açılımlara bakabilirsiniz. Gerçek aşk, başarı, kelt açılımı gibi farklı uygulamalar size daha özel ve merak ettiğiniz konular hakkında rehberlik edecektir.

Önerilen Yazılar