Degnek asi

Tarot Falında Değnek Ası Ne Demektir?

Değnek ası, tarot falında küçük arkana serisinin bir kartıdır ve Ateş grubuna aittir. Ateşin gücü, yaratıcı enerji, girişim, başlangıç ve ilerlemeyi simgelemektedir. Değnek ası kartı, düz ya da ters çıkma durumuna göre farklı yorumlanır.

Değnek ası kartında, bir el bulutların içinden çıkıp yeni yeşermekte olan bir asayı tutmaktadır. Değneğin bir ucu gökyüzüne, bir ucu ise yere bakar ki bu maddi ve manevi dünya arasındaki bağlantının işaretidir. Uzaklarda beliren şato ise kaderin bize uzattığı bu eli tuttuğumuzda rahatlığa ve feraha ereceğimizi müjdeler.

Değnek ası kartı neyi simgeler?

Diğer aslar gibi değnek ası da kartı da yeni bir başlangıcı temsil eder ve güneşin yüksek enerjisi bu kartta bulunur.

Değnek ası kartı düz çıktıysa; İlham, güç, yaratıcılık, yeni başlangıçlar, güçlü bir potansiyel anlamına gelir.

Değnek ası kartı ters çıktıysa; Gecikmeler, motivasyon eksikliği, baskı altında kalma durumunu belirtir.

Degnek asi

Değnek ası kartı düz çıktıysa

Değnek ası kartı, aksiyon odaklı, harekete geçmeyi ifade eden bir karttır. Bir fikrin ya da projen varsa, onu izlemen gerektiğini söyler. Hevesli hissettiğin anlamına gelir ve üzerinde çalıştığın yeni konuyla ilgili ilhamını korumanı tavsiye der. İlk adımları atmak ve projeni hayata geçirmek için yaratıcı enerjini ve tutkunu kullanman gerektiğini hatırlatır.

Planlı bir şekilde hareket etmek istemene rağmen, beklemek yerine içgüdülerini dinlemen gerektiğini ve harekete geçmen gerektiğini söyler. Yani aklındaki fikir, sana iyi gibi gözüküyorsa muhtemelen öyledir. Şüphelenmeni gerektiren bir durum yoktur. Daha fazla plan ve araştırma yapmana gerek yoktur, kısaca bu kart sana “Şimdi tam zamanı!” der.

Yepyeni bir dünya için hazırlanman gerektiğini ve sana sunulan imkânlar ve fırsatlar hakkında duyduğunuz heyecanı ifade eder. Güçlü bir potansiyele sahip olduğunuz ve yaratıcılığınızı kullanmanız gerektiğini size hatırlatır. İçinizde gizli bir yetenek varsa, onu artık dışarı çıkarmanızın vakti gelmiştir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için mükemmel bir zamandasınız demektir.

Degnek asi

Değnek ası kartı ters çıktıysa

Hevesinin, enerjinin ya da cesaretinin eksik olmasından dolayı adım atamadığın anlamına gelir. Projelerin ya da yeni başlangıçlar yapamayışının, her işini sürekli olarak ertelemenin nedeni motivasyon eksikliğin olabilir. Her şey sana çok zor görünüyor olabilir. Cesur davranmak istiyor, fakat o gücü kendinde bulamıyorsun demektir.

Ne istediğini tam olarak bilmediğini, hedeflerini tanımlamakta zorlandığını ifade eder. Bitkin ve isteksiz hissettiğini söyler. Gitmeniz gereken yöne karar veremiyor oluşunuz, enerjinizi alçaltan bir etken olabilir. Yani, kendinize bir amaç belirlemen gerekiyor olabilir. Genellikle hayatınızda gerçekten istediğiniz yerde olup olmadığınızı ve başka bir yerde daha iyi olup olmayacağını kendine soruyorsun.

Hedefine ulaşmak için, önce onu belirlemen, neyi arzuladığını keşfetmen gerekir. Ardından gereken heyecan ve tutkuyu bulacaksın.

Önerilen Yazılar