Ace of swords

Tarot Falında Kılıç Ası Ne Demektir?

Kılıç ası, tarot falında küçük arkana serisinin bir kartıdır. Hava grubuna aittir ve Merkür ile Mars gezegenlerinin bünyesindedir. Kılıç ası kartı, düz ya da ters çıkma durumuna göre yorumlanır.

Kılıç ası, aklın ve zihin gücünün simgesi olan bir kılıçla tasvir edilmiştir. Bu kılıcı, beyazlara gizlenmiş bir el tutabilir ya da kılıç tek başına kartta yer alabilir. Kartta, kılıcın ucunda başarı ve zaferi temsil eden bir çelenk ile zihin berraklığını gösteren bir taç bulunabilir. Bunlarla birlikte, kılıcın altındaki çorak, dağlık manzara ise genellikle aklın soğuk doğasını yansıtır.

Tarot falında kılıç ası hangi anlama geliyor?

Bu kart, genellikle bir taraf seçmek durumunda olduğunuz zaman tarot falında kendini gösterir. Bir karar almanız gerekiyorsa ancak yanlış yoldaysanız bu kart bir uyarıcı olabilir.

Kılıç ası kartı düz çıktıysa; Saf bir güç, zafer, zihinsel berraklık, dönüşüm anlamına gelir.

Kılıç ası kartı ters çıktıysa; Kargaşa, kaos, netlikten uzaklaşma, açıklık yoksunluğu olarak düşünülebilir.

Ace of sword

Kılıç ası kartı düz çıktıysa

Büyük bir gücün hatta ölçüsüz bir gücün kullanılacağına işarettir. Ancak burada gücün nasıl ve ne için kullanılacağı net değildir. Neyi başarmaya çalıştığınız açık değildir. Kılıç asının gücü, kişinin kalbi, aklı ve kuvveti ölçüsünde çizilir.

Kılıçların ası, büyük bir iç görü ve zihinsel berraklık dönemini temsil eder. Ani bir farkındalık durumunu ifade eder. Hedeflere ulaşmak birden daha kolay gözükür, zihinsel akıl yürütmeler zirvededir.

Bu kart, endişelendiğiniz konular hakkında veya dünya görüşünüzle ilgili yeni bir anlayışa sahip olacağınız anlamına gelir.

Gerçekleri görmenizi engelleyen sis ortadan kalkar ve hakikatlere tüm çıplaklığıyla yaklaşırsınız.

Aynı zamanda harekete geçmeniz gerektiğine işaret eder, arzuladığınız ne varsa, ona ulaşmak için zihninizi ayarlayabilirsiniz.

Yeni bir fikir, ilham, özgün düşünce ve yaratıcı vizyona dikkat çeker.

Tarot falınızda bu kart çıktığında, yeni bir düşünce tarzının peşinden gitmek için gerekli olan enerjiye sahip olabilirsiniz. Var olan yaratıcı ve zihinsel yeteneklerinizi geliştirmek, yeni fırsatları takip etmek için heyecan duyuyor olabilirsiniz.

Kilic asi

Kılıç ası kartı ters çıktıysa

Ters dönmüş bir kılıç ası kartı, arzularınızın ve hedeflerinizin pek de doğru olmadığını söyler. Gerçeklerden uzaklaştığınız anlamına gelir. Bir karışıklık içerisinde olduğunuzu söyler.

Kendinize spesifik, ölçülebilir ve ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana bağlı hedefler seçmeniz gerektiği yönünde sizi uyarır. Böylece ne için çabaladığınızı bilirsiniz ve net olabilirsiniz.

Amaçlarınız için harekete geçmediğinizi, plan ve hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gerekenleri formüle ederken zorluk çektiğinizi, yaşadığınız kendine güven eksikliğini size hatırlatır. Belki çok fazla fikriniz vardır ancak karar vermek sizin için güçtür.

Bu kart, önemli bilgileri ya da sahip olduğunuz kanıtları gözden kaçırdığınız anlamına da gelebilir. Aslında çok açık olan gerçekleri kaçırıyor olabilirsiniz.

Önerilen Yazılar