Kupa asi

Tarot Falında Kupa Ası Ne Demektir?

Kupa ası, tarot falında küçük arkana serisinin bir kartıdır ve su grubuna aittir. Kupa ası kartı, diğer kartlarda olduğu gibi düz ya da ters çıkma durumuna göre farklı yorumlanır.

Kupa ası kartının üzerinde kadeh tutan bir el veya su taşıran bir bardak gösterilir. Bulutlardan görünen el, manevi enerjinin ve etkimizin bilinci ile ilgilidir. Elden yayılan ışınlar ise her zaman içsel duygularınıza ve kalbinize güvenmeniz gerektiğini hatırlatır.

Kupa asi karti

Kupa ası kartı ne anlama geliyor?

Açılımda kupa ası kartının düz ya da ters çıkması önemlidir. Her iki koşulda farklı anlamlara gelir.

Kupa ası kartı düz açılırsa; Aşk, merhamet, yaratıcılık, yenilik, bereket anlamına gelir.

Kupa ası kartı tersine çıktıysa; Mutsuzluk, ayrılık, stres, engellenmiş veya bastırılmış duygulara işaret eder.

Ask

Kupa ası kartı düz çıktıysa

Sevgi, mutluluk ve merhametin başlangıcını temsil eder. Yeni bir ilişkinin başlangıcını belirtir; bu bir arkadaşlık ya da romantizm ilişkisi de olabilir. Size midenizde kelebekler uçuşturacak bir aşk veya özel bir bağlantıyı paylaşabileceğiniz ve tanıştığınız için çok memnun olacağınız ilişkileri ifade eder. Yaşamınız hakkında iyi hissetmenizi sağlayacak, pozitif duygu ve enerjilerin oluşacağını öne sürer. Yeni ve koşulsuz sevgiyi bulabilirsiniz, hatta sevgiyi mıknatıs gibi kendinize çekebilirsiniz.

Büyüme vadeden bir sürece başlayacağınıza dikkat çeker. Her ne kadar bu kart, duygusal ilişkilere yönelik bir kart olsa da iş hayatınız hakkında çektiyseniz yeni ve başarılı olacağınız, maddi anlamda rahatlayacağınız anlamına gelir.

Yol

Kupa ası kartı ters çıktıysa

Ters kart ise, size fayda sağlamak amacıyla duygularınızı tutmanız gerektiğini söyler.

Mesela bir ilişkiyi bitirmek belki sizi günlerce ağlatacak ve sizi üzecektir. Ancak çekeceğiniz bu acı, ileride size fayda sağlayacaktır. İyileşmek için biraz gözyaşı dökmeniz gerektiğini ifade eder. Yaşamda dengeyi bulabilmek için duygularınızı ifade etmeniz gerektiğini, kendinizi rahat bırakmanız gerektiğini ifade eder bu kart.

Duygularınızı çok uzun süre baskı altında tuttuysanız bu kart size ters bir şekilde çıkar. Çünkü artık onları serbest bırakma zamanı gelmiştir. Bir aşk ilişkisi açılımında bu kartı seçtiyseniz ve ters ise; acı çekmekten korktuğunuz anlamına gelebilir. Sevgiliniz hakkında kötü bir haber almak, ayrılık ya da araya zorunlu mesafe girmesi anlamına da gelir. Kötü bir dönemin başlangıcı söz konusu olabilir. İş hayatı ile ilgili bir açılımda bu kart karşınıza çıktıysa, işlerin yolunda gitmeyeceği günlere başlayacağınıza işaret eder.

Kupa ası kartıanın anlamını ve verdiği ipuçlarını özetlediğimiz bu yazımızın hemen ardından, kılıç ası kartının anlamına buradan bakabilirsiniz.

Astral Coach nedir?

Kişisel astroloji uzmanınız Astral Coach, yıldızların size söylediklerini doğru yorumlamanızı sağlayan bir mobil uygulamadır. Uzman astrologlardan gelen günlük burç yorumlarının yanında, tarot falı ve el falı sonuçlarınıza da ulaşabileceğiniz uygulama, doğum haritanızı da çıkarıyor ve göz falınıza da bakıyor.

Kariyer, aşk hayatı, sosyal çevreniz ve daha pek konuda size rehberlik edecek Astral Coach, sizi AppStore ve Google Play’de bekliyor.

Önerilen Yazılar