Tarot kartlari

Tarot Kartları Sorularınızı Yanıtlıyor

Tarot kartları, üzerindeki mitolojik resimlerle bile oldukça ilginç ve çekici değil mi? Tarot falına inansın ya da inanmasın, kartların mistik havası pek çok kişiyi etkilemiştir. Aslında tarot falı, insanlık tarihinin en eski kehanet yöntemlerinden biri. Ve günümüzde popülaritesini yitirmeden, tam tersine daha çok kişiye ulaşarak, insanlara yol göstermeye devam ediyor.

Orta Çağ’ın sonlarına doğru çıktığı tahmin edilen tarot falı, toplam 78 karttan oluşuyor ve iki ana desteye ayrılıyor. Bunlar büyük ve küçük arkanalar. Büyük arkana (arkana majör) 22 karttan meydana gelirken; küçük arkana (arkana minör) 56 karttan oluşuyor. Küçük arkana aynı zamanda klasik İskambil kartlarının çıkış noktası yani bir nevi atasıdır.

Tarot kartlari

Tarot kartları nelerdir?

Büyük arkana serisi :

0 – Joker: Risk alma, açık fikirlilik, çocuksuluk, içindeki sesi dinleme.

I – Büyücü: Yetenek, öz güven, yaratıcı olma, becerikli olma.

II – Azize: Oluruna bırakabilmek, bütünlük ve sezgisel güç.

III – Kraliçe: Bilgelik ve dişil güç, yeniliğin doğuşu, güzellik, doğanın gücü.

IV – Kral: Otorite, düzen, liderlik, maddi başarı, azim, irade, eril güç.

V – Aziz: Erdem, güven, manevi değerler, anlam arayışı.

VI – Aşıklar: Duygusal verilen karar, kendi yönlerini sevme, yol ayrımı.

VII – Savaş Arabası: Yaşam deneyimi, bilinç kazanmak, hedefe yönelme, bilinçlenme, zorlukların ve çelişkilerin üstesinden gelme.

VIII – Güç: Arzu, tutku, öz farkındalık, cesaret, hayvansal doğamızla uzlaşmak.

IX – Ermiş: Bağımsızlık, içe dönme, dış etkenlerden kurtulma, içsel huzur, kendi farkındalığına ulaşmak, içteki ışığı keşfetmek.

X – Kader Çarkı: Kendi hayatının ve kaderinin sorumluluğunu üstlenme ya da eline alma, büyüme, olgunlaşma, yolunda gitmeyen olaylar ve durumlar.

Tarot kartlari

XI – Adalet: Denge, dürüstlük, objektif bakış, adalet ve yargı.

XII – Asılmış Adam: Yeni bir görüş edinme, yaşam yolu kazanmak için eskileri feda etme, zorunlu dinlenme, yeniye teslim olma.

XIII – Ölüm: Ayrılık, eskinin sona ermesi ve yeninin doğuşu, yaşamın devamlılığı, dönüşüm.

XIV – Denge: Denge, uyum, çevreyle uzlaşmak, kişinin kendisiyle barışması, kararlılık.

XV – Şeytan: Kişinin kendisiyle yüzleşmesi, bağımlılık, maddi güce bağımlı olmaya eğilim, iyi niyet yoksunluğu, eksikliği.

XVI – Yıkılan Kule: İnşa edilen eski ve güvenilir şeylerin yok olması ve yıkılması, yeniler için yer açılması. Farklı bir yola doğru özgürleşmek, öz farkındalık.

XVII – Yıldız: Geleceğe yönelik umutlar, beklentiler, kavrayış, kendine güven, yaşam enerjisi.

XVIII – Ay: Umutsuzluk, belirsizlik, endişe, korku, kâbuslar, karanlık önseziler, bilinmeyenle yüzleşme.

XIX – Güneş: Yaratıcı enerji, iyimserlik, sevecenlik, samimiyet, başarı, yaşama sevinci, yaratıcılık, öz güven.

XX – Mahkeme: Kurtuluş, özgürleşme, kendini bulma, umut tohumlarının yeşermesi, bilincin uyanışı, değişim sürecinin olumlu tamamlanması.

XXI – Dünya: Mutlu son, hedefe ulaşma, uyum, mutluluk, başarı. Kişinin kendini bulma yolunda atacağı önemli adımlar. Kahramanın kendisiyle ve evrenle bütünleşerek tamamlandığını hissetmesi.

Küçük arkana serisinin listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Tarot kartlari

 

Tarot 7 kart açılımı nasıl olur?

Tarot kartlarına farklı açılımları kullanarak sorular sorabilirsiniz. Geçmiş, mevcut durumunuz ve geleceğiniz ile ilgili size yol göstermesi için tarot kartları kullanılabilir.

Mesela, tarot falı 7 kart yöntemi size nasıl yol gösterir, bir örnekle açıklayalım. Değnek Ası kartını ele alalım. Değnek ası kartı, başlangıçlar, yenilikler, sorumluluk alma, yaratıcılık ve enerji gibi anlamları ifade eder. Tüm kartlar için, pozisyonları değerlendirmek ise sizin yaratıcı enerjinize ve tecrübenize kalıyor.

  1. Kart, geçmiş: Geçmiş pozisyonundaki Değnek Ası, geçmişte aldığınız ani kararların ve yeni başlangıçların meyvelerini topladığınız ya da cezasını çektiğiniz anlamına gelir.
  2. Mevcut durum: Mevcut durumdaki Değnek Ası, şu günlerde yeni bir başlangıç yapmak üzere olduğunuzu, yaratıcılığınızın üst ya da alt seviyede olduğunu ifade eder. (Kartları, düz veya ters çıkma durumuna göre olumlu ya da olumsuz yorumlamalısınız.)
  3. Siz: Yeniden doğuşlara inanan, yetenekli ve korkusuz biri olduğunuz anlamına gelir.
  4. Çevreniz: Çevre pozisyonundaki Değnek Ası, etrafınızdaki insanların yaratıcı kişilerle bir arada olmaktan hoşlanan, sanata düşkün kişiler olduğu anlamına gelir. Onlar korkusuzlar, sonlar ve başlangıçlarla barışıklar demektir.
  5. Tavsiye: Bu pozisyon ise, ihtiyacınız olan şeye odaklanır. Değnek Ası kartı düz çıktıysa mesela, demek ki başlangıçlardan korkmamalısınız. Ters çıkan bir kartsa o zaman yeni bir girişimden uzak durmanız gerekiyor demektir.
  6. Gelecek: Bu pozisyonda çıkan Değnek Ası kartı, gelecekte yeni bir başlangıç yaşayacağınız; güzel, mutlu ve zengin günlerin sizi beklediği anlamına gelir.
  7. Gizli etkiler: Bu pozisyondaki kart, sizin sırlarınızı veya belki de farkında olmadığınız özelliklerinizi ifade eder. Mesela Değnek Ası kartı çıktıysa, başarısız olmaktan dolayı korktuğunuz için, yeni başlangıçları reddettiğiniz anlamına gelir.

 

Tarot falı meraklılarının buluşma noktası : Astral Coach

Tarot falı alanına oldukça ilgilisiniz ama güvenilir bir adres mi arıyorsunuz? Doğru tarot falı yorumları için Astral Coach mobil uygulamasına rahatlıkla güvenebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamız üzerinden göz falı, el falı ve uzman astrologlarımızdan gelen günlük burç yorumlarına da ulaşabilirsiniz. Kişisel astroloji uzmanınız Astral Coach’u AppStore ve Google Play platformlarından hemen ve ücretsiz indirebilirsiniz.

Önerilen Yazılar