Toprak Grubu Burçları Nasıl Beslenmeli?

03/07/2018, Tuğba Şengül

Giyim tarzınızdan aşk hayatınıza, iş yaşamınızdan aile ilişkilerinize dek birçok konuda önemli ipuçları veren astroloji, burcunuza göre beslenme şekli noktasında da yolunuzu aydınlatıyor. Çünkü Zodyak’taki eviniz, günlük temponuz ve kişisel beğenilerinizi göz önüne alarak, beslenme şeklinizin nasıl olabileceğini de söylüyor. Ateş ve su gurubu burçlarına en uygun beslenme şekillerinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi sahne sırası toprak grubu burçları olan Boğa, Başak ve Oğlak’ta.

Toprak grubu burçları için uygun beslenme şekilleri

Kimisi damak tadından vazgeçmiyor, kimisi sağlıklı beslenmeden taviz vermiyor, kimisi ise sebze ve meyveyi beslenmenin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. İşte toprak grubu burçları olan Boğa, Başak ve Oğlak burçları için en uygun beslenme şekline dair önerilerimiz:

 

Boğa burcuna uygun beslenme

Bir Boğa olarak, Venüs yönetiminde olduğundan tam bir keyif insanısın. Damak tadına aşırı önem verdiğin için de kilo almaya meyilli bir yapın var. Ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalı ve yüksek kalorili besinlerden kaçınmalısın. Ay’ın küçülmekte olduğu Dolunay’dan sonraki günler, diyete başlaman için en uygun zamanlardır. Diyetinde ve beslenmende tam tahıllı gıdalarla birlikte deniz ürünleri, ıspanak, ananas, zencefil, badem gibi gıdaları da tüketmelisin.

Toprak grubu burcu olan Boğanın favori besinlerinden biri olan ananas.

Boğa burcu vücutta tiroit bezlerini yönettiği için bu bölgedeki rahatsızlıklara eğilimlisin. Düzenli kontrollerini yaptırmakla birlikte, bunu beslenmenle de desteklemelisin. İyot tüketimini dengelemeli, Omega-3 bakımından zengin olan tavuk ve balık gibi besinleri tercih etmeli, karbonhidrat tüketiminden kaçınmalısın.

Başak Burcuna uygun beslenme

Her konuda inanılmaz titiz ve sistemli olan Başak burcu, ekmek ve çikolataya hayır diyemez. Merkür yönetiminde ve değişken bir burç olmandan dolayı da metabolizman oldukça hızlıdır. Fiziksel olarak genellikle ince ve ufak tefek bir yapıya sahipsindir. Vejetaryenliğe yatkın bir yapın olmasından dolayı, taze sebze ve meyveler ile demir depolarını besleyecek baklagiller, bal kabağı ve kabak çekirdeği gibi besinleri daha fazla tercih edebilirsin.

Başak burcu olanlara iyi gelecek besinlerden biri de bal kabağı ve bu bitkinin çekirdekleridir.

Başaklar vücutta ikinci beyin olarak adlandırılan sindirim sistemini ve bağırsakları temsil ederler. Kaygı düzeyin çoğu zaman yüksek olduğundan, beslenmene karşı çok daha dikkatli olmalısın. Yağlı besinlerden, şeker miktarı çok yüksek olan çikolatalardan ve baharatlardan uzak durmalısın.

 

Oğlak burcuna uygun beslenme

İşkolik yapısıyla tanınan Oğlak burcu, öğün atladığı için genellikle metabolizması orta hızda çalışır. Geç saatlerde yediğin yemekler nedeniyle kilo almaya yatkınsındır. Yemek yapmaya vakit ayırarak ev yemeklerine yönelmeli ve hazır gıdalardan uzak durmalısın. İdeal kilona inmeyi kafana koyduysan, inatçı yapından dolayı bunu kolaylıkla başarabilirsin. Taze meyve ve sebzeleri günlük beslenmene daha çok dahil etmelisin.

Oğlak burcu vücutta dişleri ve kemikleri yönetir. Aynı zamanda alerji de bu burçla ilgilidir. Bu nedenle kalsiyum içeren proteinler ve alerjiye iyi gelen ceviz, keten tohumu, yoğurt, sarımsak gibi gıdaları bolca tüketmelisin.

toprak grubu burclari

Alerjik reaksiyonları yöneten Oğlak burcunun beslenme düzeninde ceviz, olmazsa olmazlardandır.

Toprak grubu bir burçtansanız, burcunuza göre beslenme tavsiyelerimizi dikkate almanızda yarar olabilir. Eğer beslenmenin dışında hayatınızın her noktasında astrolojinin size rehberlik etmesini istiyorsanız, Astral Coach uygulamasını indirebilirsiniz. Uzman astrologlarımızdan gelen günlük burç yorumlarının yanı sıra tarot falı, el falı ve doğum haritanız üzerinden hayatınıza yön verebilir, sizi bekleyen olaylara bugünden hazırlanabilirsiniz. Uygulamayı App Store ve Google Play‘den cihazınıza indirebilirsiniz.

Önerilen Yazılar