Ülkelerin burclari sizi sasirtacak

Ülkelerin Burçları Sizi Şaşırtacak!

05/11/2018, Öznur Arslan

Ülkelerin burçları olduğunu biliyor muydunuz? Nasıl bir insanın doğum haritası başarısını etkiliyorsa, yeni bir yer keşfedildiği ya da kurulduğu zaman da astrologlar tarafından bu yöntem kullanılıyor ve şehirlerin enerjisi, geleceği hakkında yorum yapılabiliyor. Sizi daha fazla heyecanlandırmadan konuya girelim! Her daim hayallerinizi süsleyen o ülkelerin burçları hakkında bilgi almaya hazır mısınız?

İşte ülkelerin burçları!

Birbirinden popüler ülkelerin kuruluş tarihlerini ve burçlarını sizin için araştırdık. Buna göre:

Küba

Ulkelerin burclari Kuba

Komünist rejimin son kalelerinden biri olan Küba’nın özgürlük ülkesi olarak anılması tesadüf değil! 10 Ekim 1968 yılında kurulan ve bir Terazi olan ülke, tıpkı burcunun özelliği gibi adaletin ve eğlencenin merkezi oluyor.

İtalya

Italya burcu

Gerek topraklarıyla gerekse insanlarıyla her kalpte sıcacık iz bırakan İtalya 2 Haziran 1946 yılında kurulmuş, İkizler burcu bir ülkedir. Bu da eğlenceli, aşk dolu, değişimden beslenen enerjisini net bir şekilde açıklıyor.

Türkiye
Türkiye burcu

Türkiye’nin gündemine baktığımızda gizem, cömertlik, merhamet, tutku ve şüphe duyguları ön plana çıkıyor. Bu da 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan ülkenin neden Akrep burcu olduğunu kanıtlıyor.

Japonya

Japonya burcu

Ülkelerin burçları arasında en şaşırtıcı olmayan Japonya. Ülkenin bilim ve teknolojiyle ünlendiğini düşünürseniz, Kova burcu olduğunu hemen tahmin edebilirsiniz. M.Ö. 11 Şubat 660 tarihinde kurulan ülke burcunun neredeyse tüm özelliklerini taşıyor.

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık burcu

1 Mayıs 1707 yılında birleşen İngiltere ve İskoçya, bu tarih baz alındığında Boğa burcu. Sanatın, estetiğin, gücün ve ağırbaşlılığın sembolü olan Birleşik Krallık, ne kadar da burcunu yansıtıyor, öyle değil mi?

Yunanistan

Yunanistan burcu

Her bölgesinde yeni maceralara girebileceğiniz Yunanistan, 25 Mart 1821 yılında kurulmuş bir Koç burcu. Eğlencenin, enerjinin ve girişimciliğin ön plana çıktığı bu ülke de burcunun tipik örneği gibi.

Fransa

Fransa burcu

Vatan sevgisinin en fazla öne çıktığı, duygusallığın hakim olduğu ve sanatın gündeme yerleştiği Fransa’nın Yengeç burcu olması fazlasıyla manidar. Ülkenin ilk temelleri 14 Temmuz 1789 yılında atılmıştır.

Amerika

Amerika burcu

4 Temmuz 1789 tarihinde kurulan Amerika da Fransa gibi Yengeç burcu. Ülkenin stratejik hamlelerine, gündeme geldiği konulara baktığımızda duygusallığın, vatanseverliğin hakim olduğunu görüyoruz. Bu da Amerika’nın neden Yengeç olduğunu kanıtlıyor.

Önerilen Yazılar