Yukselen burc

Yükselen Burç Nedir, Neden Önemlidir?

Herkes kendisinin ve arkadaşlarının burcunu biliyor. Doğum tarihimizi bilmemizin yeterli olduğu bu burç, Güneş burcumuzdur. Yükselen burç ise onun kadar önemli ve doğduğumuz anda Doğu ufkunda yükselmekte olan burçtur. Başkalarının bizi nasıl gördüğü, doğal tepkilerimizin nereden geldiğini gösteren yükselen burcumuzu öğrenmek için doğum tarihimizi ve yerini net olarak bilmemiz gerekir. 2 saatte bir değişen yükselen burçlar, astroloji haritamızda en az Güneş burcumuz kadar mühim bir yer teşkil eder. Sosyal hayatımızda ilk kez tanıştığımız kişiler bizi yükselen burcumuza göre algılar.

Yükselen burç neden önemlidir?

Yükselen burç, astrologlara göre aslında çok daha önemli. Birinci burcumuz sadece Ay dönemini kapsarken, yükselen burç 2 saatte bir değişim gösterir.

Fiziksel yapımız, özellikle yüz karakterimiz yükselen burçtan etkilenir. İlk çocukluğumuz, sağlığımız, yeteneklerimiz, belleğimizi nasıl kullandığımız ve ne kadar şanslı olduğumuzu yükselen burç belirler.

Astroloji

Yükselen burçlar bizi nasıl değiştirir?

Koç: Hayata yaklaşımı, her an isteklerini keşfedip, onları gerçekleştirmek için tek başına mücadele etmektir. Cesur ve bağımsızdır. Zaman zaman kavgacı bir yapı gösterebilir.

Boğa: Hayata yaklaşımı, kendini güvende hissedeceği maddi değerler üretmek ve bunları kalıcı hale getirmektir. İstikrarlı ve dayanıklıdır. Değişimden korkar.

İkizler: Hayata yaklaşımı, dünyayı zihinsel ve sosyal olarak algılamaktır. Meraklıdır ancak yüzeyseldir. Kararsızlık yaşayabilir. Neşeli, canlı ve hoş sohbettir.

Yengeç: Hayata yaklaşımı, kendini veya başkalarını korumak, savunmak ve beslemektir. Ruh hali çok çabuk değişebilir. Çok duyarlı olması alınganlığa sebebiyet verebilir.

Aslan: Hayata yaklaşımı, sıcak, cömert, insanları yüreklendiren ve emir veren şekildedir. Doğal lider ve organizatördür. Ancak dramalar yaratmaya ve ilgiyi üstünde toplamaya bayılır.

Başak: Hayata yaklaşımı, detaycı, dikkatli, analitik, hizmet etmeye, kusurları düzeltmeye ve mükemmelleştirmeye yöneliktir. Zaman zaman aşırı eleştirel olabilir. Zihni çok çalıştığından dolayı uyku problemlerine açıktır.

Terazi: Hayata yaklaşımı, zarif, diplomatik, ilişki kurmaya ve karşıtlıkları uzlaştırmaya yöneliktir. Sevimli ve paylaşımcıdır. Aşırı kararsız olabilir.

Akrep: Hayata yaklaşımı, güçlü olmaya, kendini saklamaya, kendini, başkalarını hatta durumları bile kontrol etmeye yöneliktir. Her daim görünenin ardındakini gerçeği bulmak ister. Güçlü ve karizmatiktir. Zaman zaman aşırı hırslı ve kindar olabilir.

Yay: Hayata yaklaşımı, maceracı, hevesli, olumlu, güven temelli ve felsefidir. Çok hoşgörülü ve iyimser bir yapıya sahiptir. Bazen önyargılı ve patavatsız olabilir.

Oğlak: Hayata yaklaşımı, sorumluluk sahibi, başarılı ve saygın bir kişi olmaya yöneliktir. Tam bir görev insanıdır. Çok azimli ve disiplinlidir. Zaman zaman karamsar ve güvensiz olabilir.

Kova: Hayata yaklaşımı, alışılmışın dışında ve kendine özgüdür. Diğer insanlardan farklı bir tarza ve kişisel görünüme sahiptir. Çok insancıl, bağımsız ve objektiftir. Zaman zaman küstah ve isyankar olabilir.

Balık: Hayata yaklaşımı, sezgisel, hayalperest ve sınırsızdır. Başkaları için kendinden vazgeçmeye hazırdır. Aşırı duyarlı ve merhametlidir. Zaman zaman kendini kandırabilir ve gerçeklerden kaçabilir.

Önerilen Yazılar